Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2013, 20:57   #41
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Po pierwsze witamy serdecznie na forum

Domyślam się, że chodzi Ci o materiały po polsku No cóż, jedną z takich stron podał dzemeuksis Z tego co widziałem to jest całkiem niezła i zawiera też co nie co materiałów, ale głównie do settingu Nemezis.

Nemezis Wiki

Niestety inne materiały PL pochodzą głównie ze strony gramela. Co najwyżej można czasem znaleźć blogi, gdzie znajdzie się kilka sztuk z konwersjami, opisami sesji, czy innymi dodatkami.

Dziodblog: Savage Warhammer
n-Euroshima (linki do materiałów wygasły, ale znajdują się one wyżej w poście o nerce. Dostałem je bezpośrednio od twórców bloga)
Baza linków - Piotrkow DungeonPiotrkow Dungeon (kilka linków, jednak większość jest również na gramelu)
Dzikie Światy by Hasturius (strona twórcy konwersji na Warhammera 40k)
Savagged (zapis kampanii z sesji w settingu Salomona Kanea)

W sieci jest trochę blogów i stron polskich poświęconych tej mechanice. Jest też dział forum na polterze, lecz również nie ma tam za bardzo aktualnie dyskusji Gramel przeniósł się na zachodni rynek, bo na zachodzie ta mechanika, jest znana, ceniona, lubiana i z tego co mnie informował szef wydawnictwa, kupowana w nieporównywalnie większych ilościach niż na polskim rynku. Żal mi tego bardzo, ale nic się nie poradzi. Całe mnóstwo systemów tak robi. Wydaje polską wersję zasad, potem robi aktualizację i nowe książki, a wszystko już tylko po angielsku. Trzeba się niestety pogodzić z faktem, że nasz język i rynek zawsze będzie tyci w porównaniu do angielskiego. Polecam CI jednak metodę którą sam stosuję Kup sobie dwa podręczniki. Podstawkę do Savage Worlds PL i Savage Worlds Delux po angielsku. Do polskiej wersji jest darmowa aktualizacja, więc zasady są dokładnie te same. W razie jeśli czegoś nie zrozumiesz z angielskiego settingu, zawsze można się oddnieść do podstawki a tą masz całą przetłumaczoną na polski. Także jeśli jednak zdecydujesz się otworzyć też na angielskie produkcję, to masz gigantyczną gamę settingów, konwersji, dodatków itp. itd.

Pytałeś o światy fantasy. Nieoficjalnych cała góra, w dodatku wystarczy CI dodatek Fantasy Companion do podstawki Savage Worlds i stworzysz dowolny świat fantasy jaki tylko sobie wyobrazisz. Jeśli zaś chodzi o oficjalne settingi. To z tego co pamiętam jest Hellfrost (typowe fantasy, lecz w świecie który powoli nawiedza epoka lodowcowa i coraz większe połacie terenu są skuwane lodem, a życie jest z dnia na dzień trudniejsze), Sundered Skies (Świat z niewiadomych przyczyn został rozerwany na setki małych wysp, które unoszą się bezwładnie w przestrzeni. Podróżuje się pomiędzy nimi okrętami latającymi w powietrzu. Mieszanka fantasy, piratów i wszelkich mistycznych rzeczy. Bardzo polecam, bo sam jak zapoznałem się z podręcznikiem, byłem nim zachwycony ). Są też np Suzerain: Caladon Falls, Shaintar Immortal Legends, Suzerain (chociaż to bardziej setting wprowadzający bardziej elementy do grania legendami), Winterweir. Są pewnie jeszcze jakieś, ale nie pamiętam wszystkich i też nie wszystkie potrafię opisać bo zwyczajnie nie przeglądałem nawet ich podręczników jeszcze Jednak settingi Savage Worlds, mają to do siebie, że nigdy nie są klasyczne, przynajmniej te oficjalne. Zawsze coś jest nietypowego, a to właśnie taka epoka lodowcowa, a to panowanie władców umysłów, a to setki wysp zamiast jednego świata. Schemat ten powtarza się też w settingach innego klimatu Także na pewno znajdziesz też coś dla siebie. Polecam też wprowadzać do settingów własne modyfikacje, które sprawię, że Twój świat będzie jedyny w swoim rodzaju Mam nadzieję, że jako tako pomogłem
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem