Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2013, 11:50   #48
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Gaslight, podobnie jak Cthulhu Dark Ages, jest inny niż oryginalny 1920 czy Now. Mi osobiście średnio pasuje, bo wymaga od graczy i MG znajomości realiów by móc dobrze oddać epokę, w której się to wszystko dzieje. Już wystarczającym wyzwaniem jest 1920 i znam ludzi, których to odstrasza. Sam wiem po sobie, że musiałem masę wiedzy przyswoić by móc grać w prawdziwych latach 20 a nie w czymś, co mi się wydaje, że są latami 20. Gracze również. Nie podchodzę do tego, że muszę wszystko prowadzić co wyszło pod szyldem ZC. Co prawda mam, ale wiem, że nigdy nic takiego nie rozegram bo jestem na to za słaby. Dla mnie idealne klimaty to właśnie 1920 i Now (także Delta Green). Chaosium ostatnio wydaje sporo reedycji ale też nowe opracowania, które są już naprawdę niezłe. Stare przygody, już prawie niedostępne, można dostać w nowej szacie i po lekkim liftingu. Chyba Chaosium poczuł oddech na plecach w związku z "Trail of Cthulhu" ale ten ostatni odpada bo dodatki wychodzą bardzo nieregularnie choć pod względem edytorskim są bardzo dobrze opracowane. Lansowana mechanika GUSHMORE może się podobać lub nie, ale koncepty przygód czy pomoce są do wykorzystania zawsze.
Przedwieczni nie muszą wracać Oni tu są od zawsze i tylko patrzą oraz czekają na gwiazdy
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem