Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2013, 10:28   #52
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
ZC jest systemem, który spełnia się w każdych realiach. Mitologia Cthulhu nadaje się nawet do fantasy (co zresztą z powodzeniem wykorzystywano), do horroru SF (zrobiłem tak w Ymirze), co czasów II Wojny Światowej (wykorzystałem to - w troszkę przesadzony sposób - w mojej "Wyspie Zapomnianych Demonów").

Ja osobiście lubię Zew tak samo jak lubię Kult RPG. Lubię też "mieszać" te systemy ze sobą i dodawać elementy Świata Mroku. Wtedy wychodzi całkiem mroczne ale zarazem zadziwiająco spójne podłoże pod uniwersum horroru.

Wracając jednak do tematu dyskusji, czyli przyszłości Macek. Gwiazdy są w porządku I ich przyszłość, mimo archaiczności mechaniki, ma się raczej dobrze. Tak sądzę.
 
Armiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem