Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2013, 08:32   #3
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Mnie również przypomina to "Czeski Sen". Nigdzie nie znalazłem jakiegokolwiek kawałka gry, mechaniki, systemu... Same ogólniki i zapewnienia. Teraz jeszcze prośba o kasę...

Nigdzie nic. Absolutnie nic.

No, sorry. Primo. Czy ciężko jest przygotować excepta, jakąś "jazdę próbną" czy kilkustronnicowego pdfa z podstawami, zarysem systemu? Coś co pozwoli użytkownikom przekonać się, że "to" faktycznie istnieje.

Secundo. Skąd te kwoty? Jakiś kosztorys? Tak się składa, że mam znajomości wśród wydawców (właściciele wydawnictwa) i z głupa zapytałem ile kosztuje wydanie podręcznika. Mam tekst, nie mam całej reszty. Odpowiedź brzmiała: "grafik weźmie max dwójkę, skład i przygotowanie wersji elektronicznej masz w składzie co cie szarpnie piątkę. Korekta, okładka, etc z trzy tysiące. Razem masz więc jakieś 10 tysięcy złotych na przygotowanie do druku i potem druk. Tu oczywiście zależy ile chcesz tego drukować i na czym..."
Kilkusetstronicowe książki sprzedaje sie po 40 dychy z marża sprzedawcy i wydawnictwa, tantiemami autora, tłumacza i całej tej "ferajny" - sorry, ale te koszty są z księżyca. Nie mówiac już o tym, że "mamy zero, ale planujemy grę on-line". A jak to się nikomu nie spodoba?


Tertio: Dlaczego od razu wydawać w papierze? Czy nie można przygotować wersji elektronicznej i sprzedawać chociażby przez DriveThru RPG?
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem