Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2013, 13:11   #12
potacz
 
potacz's Avatar
 
Reputacja: 1 potacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłośćpotacz ma wspaniałą przyszłość
@Culture Vulture

Targować się zawsze możesz.. W tym cały urok.

Ale cena powiedzmy, bochna chleba zazwyczaj różnić się nie będzie bardzo drastycznie, ani jego dostępność w dość odwiedzanym miejscu. Dobrze by było mieć listę, łatwiej MG byłoby wtedy dobrać przedmioty na szybko jakie kupiec ma przy sobie, z głowy czasem to jest trudne, wymyślenie całego asortymentu.

Nie rozpędzanie się w storytellingu jest dobre dla sesji live, gdzie MG jest cały czas przy graczach i akcja toczy się na bierząco, lub gdy umówimy się na jakąś konkretną godzinę i wszyscy będziemy na docu.

Jeśli tutaj, będziemy pisać po 1/4 strony na raz, później czekać powiedzmy dzień na odpis, bo jak wiemy różnie to bywa, czasem i najrzetelniejszemu graczowi coś wypadnie, to po co zakladać sesję storytelling? Część z nas na pewno tutaj przyszła, żeby móc sobie dać ulżyć i pisać 2-3 stronne posty jak i czasem podchodzące pod kilka(naście!) stron.

Musimy współtworzyć również świat, choć przyznaję, ja do handlu nie przykładam zbytniej wagi i być może się rozpędziłem zanadto w swoim poście.

Ba, i broń Boże nie chodziło mi o to, żeby nie konsultować się z MG. Tylko o to, że np banalne kupienie w karczmie piwa, czy zupy zalewajki nie wymagałoby ingerencji mistrza, tylko samego odnalezienia ceny przez gracza, zapłacanie, odjęcia od swojej sakwy i dalszego pisania posta.
Gdyby chodziło o jakieś przedmioty ciężkiej wartości materialnej lub fabularnej, naturalna jkest rozmowa z Miszczem. Wszak on tu jednak decyduje jak siła sprawcza.
 
__________________
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."

Ostatnio edytowane przez potacz : 09-05-2013 o 13:24.
potacz jest offline