Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2013, 18:18   #1
Lucifer oO
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Reputacja: 1 Lucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwu
6 Pomysłów na sesje.

Witam wszystkich zainteresowanych.

Ponieważ sesja moja obecna ma już wstępnie ustalony termin końcowy i choć nie jest on wcale taki bliski, już zaczynam myśleć nad czymś kolejnym co mogłoby ruszyć w między czasie, albo nawet po ukończeniu obecnie trwającej gry. Pewnie zanim do konkretów dojdzie, będę musiał ułożyć sobie cały plan w głowie i zastanowić się samemu co najbardziej chcę poprowadzić, ale w związku z tym że mam chwilę luzu, postanowiłem wybadać opinię publiczną za pomocą niezawodnej sondy. Będę więc wielce zobowiązany za podzielenie się ze mną waszymi opiniami, w co najchętniej wy byście zagrali z niżej wymienionych tytułów:

ASSASSIN’S CREED – KONCEPCJA ORYGINALNA: Póki co nie mam ustalonego okresu historycznego do którego byście przenosili się przy pomocy Animusa, ale myślę że sam proponowałbym Konstantynopol, albo Rewolucję Rosyjską. Francuzką pewnie też dałbym radę poprowadzić, ale ogólnie przy każdej opcji poza Konstantynopolem musiałbym poświęcić trochę czasu na studiowanie danego okresu historycznego, więc sesja ta wystartowałaby pewnie nie tak szybko jak pozostałe propozycje. Będę zobowiązany jeśli w komentarzach dopiszecie który okres historyczny interesowałby was najbardziej.

ASSASSIN’S CREED – KONCEPCJA CYBERPUNK: Ogólnie całą serię śmiało można podciągnąć pod koncepcję Cyberpunkową, więc skąd ten tytuł jako wyróżnienie? Ano ta wersja charakteryzowałaby się przede wszystkim umiejscowieniem w naszych obecnych czasach, z trochę bardziej skomputeryzowanymi realiami. Zaczniemy dokładnie w roku 2013, kiedy to wprowadzone zostaną pierwsze cybernetyczne wszczepy produkowane i sprzedawane na masową skalę. Całe wydarzenie wywoła nie tylko spore poruszenie na świecie, ale i będzie przyczyną wielu niepokojących zjawisk, w których to zakon Assassynów okaże się jedyną deską ratunku, znów stając naprzeciw Templariuszom którzy najprawdopodobniej będą próbowali przy pomocy nowoczesnej technologii zawładnąć światem. Więcej szczegółów zdradzać nie ma sensu żeby nie psuć zabawy. Sesja ta choć będzie toczyła się w naszym świecie z lekkimi modyfikacjami, od daty rozpoczęcia będzie szła absolutnie własnym torem i nie będzie miała zbyt wiele wspólnego z obecną sceną polityczną na naszym świecie, będą to znacznie bardziej autorskie realia.

STAR WARS – LEGACY: A dokładniej Star Wars po wydarzeniach z serii komiksów Legacy I Legacy War. Cade Skywalker zdołał zniszczyć odradzające się imperium Sith pokonując Dartha Kryata i uwalniając galaktykę spod jarzma sith. Ale czy aby na pewno? Sesja ta będzie o tyle intrygująca że wcielicie się nie w rolę Jedi broniących porządku na terenie Galaktyki, lecz z miejsca staniecie się uciekającymi przed wymiarem sprawiedliwości Sithami, którzy pragnąc pomścić cały Zakon i klęskę Kryata, będą przemierzać galaktykę w poszukiwaniu miejsca ciemnej strony mocy, by odrodzić tam całą ideę zakonu Sith i by móc potem najechać na galaktykę z taką siłą, by jedi już nigdy nie podnieśli się po porażce. Sesja będzie pewnie dość mocno rozbudowanym projektem, najpewniej w dużej mierze storytellingowym, choć nie wykluczam jakiejś mechaniki dla czystego urozmaicenia. Dodatkowo będzie to sesja z potencjałem do rozwinięcia się w dłuższą kampanię, oczywiście w zależności od tego jak zgrana ekipa się trafi i jak będzie nam się wspólnie grało.

STAR WARS – INNE: Ta opcja jest po to byście sami mogli zdecydować w jakim okresie Star Wars najbardziej chcielibyście zagrać. Ja myślę że dałbym radę poprowadzić każdy z okresów, choć nie jestem zbyt wielkim fanem czasów Dartha Bane’a głównie dlatego że moja wiedza opiera się na komiksach, a komiks z tamtego okresu był jednym z najsłabszych i najmniej pasujących do całego konceptu Star Wars. Galaktyka i historia świata SW są jednak tak wielkie że fani z pewnością nie będą mieli problemu w wyborze czegoś innego, dlatego zachęcam do wypowiadania się w tej kwestii poniżej w komentarzach.

GTA – CZYLI SESJA GANGSTERSKO MAFIJNA: Tutaj będę starał się odtworzyć taki klimat jaki był właśnie w grach z serii GTA. Czyli dużo strzelanin, pościgów, przestępczości, a przede wszystkim epickich tekstów rodem z Chłopaków z Ferajny. Ponieważ nie należę do osób które z góry lubią zamykać się na jakieś realia, a i sam do tego mam mnóstwo pomysłów na sesje gangsterskie, w bliżej nieokreślonych regionach, pozostawiam tutaj otwartą furtkę, zachęcając każdego by sam wpisał w komentarzach jakie klimaty gangsterskie najbardziej by mu pasowały. Jakie lata? Jakie gangi? Jakie miasto? Itd. Itp.

WIEDŹMIN – AUTORSKI: Dlaczego autorski, a nie po prostu Wiedźmin? Ano dlatego że szczerze i bez bicia przyznaję się że z powieścią Sapkowskiego nie jestem zaznajomiony na tyle, by móc śmiało twierdzić że odtworzę takie same realia. Książkę czytałem nie całą, czytałem za to opowiadania i grałem w grę, a do tego miałem przyjemność brać udział w kilku sesjach live prowadzonych przez pasjonatów. Serialu ani filmu z Żebrowskim nie wspominam, bo raz że wstyd, a dwa że nie wypada, ale żeby wszystkich uspokoić, moje wyobrażenia są daleko dalekie od tych przedstawionych w polskiej ekranizacji. Będę starał się stworzyć takie słowiańskie dark fantasy, głównie z zapożyczeniami z Wiedźmina bo i najpewniej chciałbym autorski świat. Jeśli jednak będzie więcej głosów za światem oryginalnym, wówczas nie widzę przeszkód w poprowadzeniu takiej sesji bo zawsze mogę doczytać wszystko w Internecie.

Z góry dziękuję za wszystkie oddane głosy i uprzedzam że ta sonda to nie jest żadna obietnica ani też gwarancja, którejkolwiek z propozycji. Być może nic z tego nie zostanie przeze mnie poprowadzone, a opinię waszą chcę poznać, bo od niej będzie zależało tak naprawdę wszystko.
 
__________________
...
Lucifer oO jest offline