Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2013, 22:21   #13
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Syk uchodzącego z komory przez właz powietrza i znaleźli się w kosmicznej próżni. Systemy skafandra podtrzymujące życie zareagowały błyskawicznie. Z cichym szumem uruchomiło się ogrzewanie. Przed oczami pojawiły się informacje dotyczące stanu zdrowia. Za odsuniętym włazem ziała czarna dziura.

- Petrenko, wychodzisz pierwszy.

Wysunął się na zewnątrz w pustkę. Zawsze fascynowała go ta pustka. Nie tyle nieogarniona przestrzeń usiana gwiazdami, ile cisza. Cisza, którą wypełniał tylko ledwo słyszalny szum aparatury skafandra.

Clang, clang

Elektromagnesy przyczepiły go do kadłuba Дракона. I wtedy go zobaczył. Potężne cielsko HARVESTERA oblepione kryształkami lodu.

- Прекрасный*! - wyrwało mu się.

Dimitrij nie należał do ludzi, na których łatwo wywrzeć jakieś wrażenie. Jednak ogromny wrak Żniwiarza unoszący się tak blisko, z ziejącą w jego kadłubie dziurą wzbudzał... szacunek.

Po chwili do rosjanina dołączyli Sanches i Stevenson.

- Ruszajcie w formacie klina. Petrenko na szpicy. Zameldujcie jak wejdziecie do środka.

- Jasne! - burknął Dimitrij.

Po chwili odbiwszy się od Dragona płynęli w szyku w kierunku zwiększającej się z sekundy na sekundę wyrwy w poszyciu wraku. I im bliżej byli, tym bardziej rósł niepokój rosjanina. Niepokój, którego podłoża wytłumaczyć nie potrafił. Czuł jednak, że coś jest nie tak, z tym statkiem. Instynkt. Instynkt, który nie raz uratował mu życie podpowiadał mu teraz: Осторожно! Осторожно! Будьте внимательны!**

- Petrenko, Sanches, jak mnie słyszycie? Mam jakieś zakłócenia - w głośniku odezwał się głos Melisy

- Głośno i wyraźnie - odparł służbowo. - Осторожно, ребята***! Miejcie oczy w dupie! Nie podoba mi się to. Bambus, przyjrzyj się wyrwie. Może się dowiemy co zrobiło tą dziurkę. Wchodzimy!

W pewnym momencie, gdy przechodził przez dziurę na pokład jego uwagę zwróciło coś dziwnego, dryfującego w pozbawionym grawitacji korytarzu. Jakiś kształt pod sklepieniem, trudny do rozpoznania, ale dziwnie niepokojący i sugestywny. Skierował snop światła w tamtą stronę.

- Stevenson - szepnął do interkomu - co to kurwa jest?

===========tłumaczenia===========
*priekrasnyj - przepiękny
**Ostorożno! Bud'tie wnimatielnyj! - Ostrożnie! Bądź uważny!
***Ostrorożno riebiata! - ostrożnie koledzy!
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)

Ostatnio edytowane przez GreK : 10-05-2013 o 22:00. Powód: tłumaczenia
GreK jest offline