Wątek: Ghul a Zombie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2013, 16:57   #1
Tasselhof
 
Tasselhof's Avatar
 
Reputacja: 1 Tasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputację
Ghul a Zombie

Siedzą sobie dziś po obiadku przed laptopem. Popijam gorącą herbę i przeglądam Lastinn. Podchodzi do mnie mój młodszy ode mnie o dziesięć lat brat i zadaje mi pytanie, na które z początku próbuję mu odpowiedzieć, po chwili jednak zauważam, że nie jestem w stanie. Pytanie to brzmi następująco.
- Czym różni się Zombie od Ghula?

Z początku mu tłumaczę, że Ghul żywi się ludzkim mięsem, po chwili jednak uświadamiam sobie że zombie również. Więc mówię mu Ghoule to istoty powołane do życia przez czarną magię lub zło którego dokonały za życia. Ale Zombie również jako pierwsze pojawiły się w wierzeniach voodo jako ożywione zwłoki na usługach czarnoksiężnika/ szamana.

Więc powiedzcie mi drodzy Liczowie, Czy jest jakaś znacząca różnica między tymi dwoma stworami, czy po prostu są to dwa różne określenia na to samo, a może w waszym uznaniu ghul jest podgatunkiem zombie z jakimś specyficznymi cechami ?
 
__________________
"Dum pugnas, victor es" - powiedziałaś, a ja zacząłem się zmieniać...
Tasselhof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem