Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2013, 22:29   #1
Anonim
 
Anonim's Avatar
 
Thumbs up [Wojny Apokaliptyczne] Szlifierka

[media]http://www.youtube.com/watch?v=qKnGIOSAtK4[/media]

Wstęp
Witam wszystkich w kolejnej rekrutacji do kolejnej gry wypełnionej krwią i flakami. Tym razem na spokojny kawałek miasteczka nie spadnie tylko inwazja żywych trupów, ale i takie persony jak Jaszczury, Upiory i Cyborgi. Jak to może się stać? Po prostu podjedzie dostawczak, wyrzuci wszystkich biorących udział w Wojnie przed SuppaMarket i odjedzie z piskiem opon. Tak jak zawsze.

Szlifierka
Służy do szlifowania.

Szereg prostych pytań z prostymi odpowiedziami
1. Jaki styl?
- gra taktyczna, można odgrywać jeśli ktoś ma ochotę, ale główną wagę kładziemy na tym jak pokonać innych graczy dając jawne deklaracje. Trochę jak szachy, w których ten kto pierwszy odpisze ma lekką przewagę w inicjatywnie, a drugi przewagę pod względem wiedzy co przeciwnik chce zrobić.

2. Co kiedy odpis?
- codziennie; odpis mg około 20:00

3. Tempo?
- mordercze
- chyba, że gracze będą kampować wtedy: nudne
- w przypadku kempingu brak przewidzianych reperkusji, taktyka dobra jak każda inna, choć wizualnie nudna

[media]http://www.youtube.com/watch?v=qbIFx1u8jzc[/media]

4. Jakie postacie do wyboru? (ilustracje są tylko propozycją, można przedstawiać własne, a jak nie będzie to pojawi się odpowiednia mordka do wybranej postaci)
- Władca Żywych Trupów (Wojny Żywych Trupów 2) według wytycznych z tamtej rekrutacji. Nie ma co się powtarzać. Zmiany w Ścieżkach Mocy odnoszą się jedynie do Wojownika - Moc "2" i "5" będą oznaczać całą technikę walki, a nie tylko pierwszy poziom z wybranej.
- Jaszczur - bardziej nastawiony na grę jedną postacią niż "jedną postacią plus hordą żywych trupów", ale dzięki mocom Jajcarza i Hodowcy jest w stanie stworzyć sobie kilkunasto-kilkudziesięcio jaszczurowy oddział uderzeniowy. Inne moce do wyboru noszą takie nazwy jak: Twarde Łuski, Stalowe Szpony, Skok, Ogon, Mutacja, Wybuchowość, Trucizna (w tym plucie Kwasem) czy Krwiopijstwo - pod każdym z nich kryje się 3-5 zdolności. Jest też Teleportacyjność dostępna od wysokiego poziomu. Jaszczur zdobywa poziomy zabijając ludzi.
- Cyborg - grając nim grasz tylko nim. Żadnych sług, ewentualnie zaawansowane technicznie zabawki. Jako jedyny z ekipy może porozumiewać się z ludźmi, problem tylko czy będą go słuchali. Wbrew pozorom jest również nastawiony na rzeź i zdobywa poziomy zabijając ludzi. Inaczej niż Władca Żywych Trupów i Jaszczur moce Cyborga nie mają żadnych "Ścieżek", a istnieją osobno. Niektóre z nich się wykluczają, a i wykorzystywanie każdej z nich kosztuje energię (odnawialną pomiędzy turami, ale ograniczoną w konkretnej turze). W sumie 33 różne technologiczne nowinki... oprócz tego ma karabin maszynowy z produkcją amunicji i może używać każdego narzędzia jak człowiek (czyli nie jak reszta ekipy chyba, że Władca Żywych Trupów zainwestuje w takie zdolności).
- Upiór - na wstępie: nie polecam nikomu komu nie chce się czytać całkiem pokaźnej ilości tekstu będącej zasadami dla tej postaci. Jeśli jednak nie boicie się zmierzyć ze sporą ilością punktów to Upiór jest całkiem potężną postacią - choć równocześnie ta potęga kosztuje. I to dużo. Upiór zbiera dusze czym płaci za nowsze moce. Niestety każde użycie mocy ma swoją cenę - obniżającą możliwości... Upiór to taki czołg z ograniczonym zapasem amunicji... jego ekwipunek to Upiorna Szata, Upiorna Kosa i Upiorna Księga Ikon. Każda z nich może być rozwijana za dusze. UKI posiada wiele czarów tak ofensywnych jak i defensywnych czy "innych" - to właśnie one tak wyczerpują amunicję.
- Władcy Beta - to samo co wersja wyżej (znaczy Władcy Żywych Trupów), ale z alternatywnymi ścieżkami rozwoju z mnóstwem bezużytecznych mocy zmieszanych z użytycznymi, ale za to z olbrzymim wyborem podzielonym na 5 stopniowe ścieżki; niepoważne, ale jak ktoś chce to proszę bardzo

6. Gdzie tu taktyka?
- głównie przy Władcy Żywych Trupów i Jaszczurze, bo oni mogą mieć sługi; Upiór i Cyborg to raczej planowanie ruchów jednej postaci (choć Upiór ma również moce Przywołania - nadal to będzie jednak kilka istot, a nie dziesiątki jak WŻT)
- Władca Beta to żarcik co nie znaczy, że nie ma szans - oprócz mocy wszystko w nim takie samo jak przy WŻT


Zgłoszenia tutaj w temacie. Podać nazwę postaci, jaki typ postaci (według wskazać z punktu 5) i ewentualnie obrazek (w przypadku WŻT i WB można podać nazwę obrazka z tematu rekrutacyjnego WŻT2, który jest wyżej jak klikniecie "Władca Żywych Trupów" lub zdać się na mój wybór (co do obrazka).

7. Uch, och, a gdzie są zdolności tych innych... chociażby Władców Beta?
- listy otrzymają osoby, które wybiorą dane postacie

8. Czy to oznacza, że moce będą tajne? No bo Władcy Żywych Trupów mają jawne, więc to niesprawiedliwe...
- w momencie wybrania mocy ona staje się jawna, dzięki temu Władca Beta jest zabawniejszy, bo jego moce są jak Hiszpańska Inkwizycja - nikt się ich nie spodziewa

9. Czy z taką ilością różnych postaci jest w ogóle równowaga w grze?
- niestety to wyjdzie w praniu. Pisząc rekrutację zauważyłem, że 1:1 Jaszczur nie ma szans z Upiorem dlatego zanim skończy się rekrutacja to dodam mu coś, żeby zniwelować to. Inni mają szansę z każdym innym jeśli byliby na tym samym poziomie... z wyłączeniem Władców Beta, bo to kompletnie nieprzewidywalne i zależy jak duże poczucie humoru ma gracz prowadzący WB...

10. No dobra - jeśli zgłosi się więcej osób na Władcę Beta to zostanie z nich wylosowany tylko jeden WB - reszta będzie grała standardowymi Władcami Żywych Trupów, bo za dużo tej ekipy nie będzie zabawna, a irytująca

Ewentualne inne pytania tutaj w temacie.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ED5J7jeMqFE[/media]


ps. Gra zaczyna się jutro popołudniu. Nie ma co myśleć nad postacią - zgłaszać się po prostu.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 22-05-2013 o 22:33.
Anonim jest offline