Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2013, 22:27   #26
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
2. Suma premii do maksymalny bonus do ataku (doliczny do siły samej broni). Obrażenia są zawsze niższe ponieważ odejmuje się zbroję i modyfikatory przeciwnika.
Hę? O jakim systemie mowa?

Ja akurat grałem w 3.5, a nie 3, ale to o czym mowa raczej się nie zmieniło.
Pierwszy rzut oka na KP mówi: nie masz wypełnionych rzutów obronnych. Modyfikator z cechy zawsze się uwzględnia, więc do rzutu na refleks i wolę też masz plus.
Co do testów ataku: Twój modyfikator do testu ataku składa się z bazowej premii do ataku, premii z siły (w przypadku dystansowych ze zręczności) i premii z broni. W Twoim przypadku masz bazową +1, z siły +3 i z broni +2. Razem +6. Rzucasz więc k20+6. Jeśli wynik wyrównał lub przekroczył KP przeciwnika - trafiłeś, jeśli nie - pudło. Jeśli trafiłeś, to zapominasz o tym co wyliczyłeś przed chwilą i ile wyrzuciłeś, a rzucasz na obrażenia. Tym razem uwzględniasz wyłącznie modyfikator z siły. Przy broni masz zapisane obrażenia 1k6, więc rzucasz k6 i dodajesz 3 (za siłę). To co wyszło dostaje przeciwnik. Gdyby broń miała przy obrażeniach napisane k10+2, to rzucałbyś k10 i dodawał 5 (+2 z broni, +3 z siły).

Mogą się jeszcze pojawić modyfikatory i do ataku (test na trafienie) i do obrażen np. z atutów (np. skupienie na broni), ew. działających czarów, okoliczności i fafnaście innych. Ale wtedy masz wyraźnie napisane do czego plus i kiedy.

Mam nadzieję, że da się zrozumieć to co napisałem.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline