Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2013, 10:55   #16
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Ale światotworzenie miało być jednym z elementów zabawy. Pomysł podobny jak w FATE: MG mówi graczowi "wchodzisz do pomieszczenia. Co widzisz?" I gracz kreuje sobie to pomieszczenie (w rozsądnych granicach) zgodnie ze swoimi upodobaniami czy potrzebami. W takim układzie MG bardziej odpowiada za narrację, niż za świat, który jest "w oku patrzącego", czyli gracza.

Z czasem sesji masz pewną rację - faktycznie trzymanie się dat może być bolesne (bo zaraz się zaczynają rozjeżdżać z rzeczywistością). Choć w mojej szczątkowej fabule pewną rolę właśnie miało odgrywać zbliżanie się frontu do granic Polski (czyli zaboru rosyjskiego). I ewentualny udział graczy w tym.

Ale chyba lepiej powiedzieć po prostu, że akcja dzieje się w bliżej niekoreślonym "początku XX w.", kilka lat po Tungusce.

Na razie jednak zainteresowanie jest zbyt małe (raptem 2 graczy, 2 niepewnych; myślałam o ekipie 4 osobowej), żeby się "rozpędzać". Myślę, że temat "prawdziwej" rekrutacji odłożę na 2-3 tyg. Może przyjdzie mi do głowy jeszcze kilka pomysłów (muszę jakoś wykminić mechanikę), albo ktoś się zainteresuje bardziej.

Dzięki wszystkim za uwagi

PS: Dorzucam do inspiracji anime Last exile i serial Legenda Korry - polecam każdemu

 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 23-05-2013 o 21:53.
Autumm jest offline