Wątek: FAQ
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2013, 12:32   #1
Indoctrine
 
Reputacja: 18 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
FAQ

Czym jest Głębia Przestrzeni?

Głębia Przestrzeni to gra RPG z nurtu realistycznego SF.

Do kogo jest adresowana?

Przede wszystkim do ludzi pasjonujących się Science Fiction, kosmosem i zagadnieniami jak będzie wyglądać ludzkość za kilka tysiącleci.

Jaką konwencję wspiera Głębia Przestrzeni?

Rozgrywka powinna być realistyczna, uwzględniając wskazówki (dotyczące na przykład praw fizyki itp) zawarte w podręczniku, ale jeśli ktoś wolałby poprowadzić przygody w klimatach space opery albo bardzo hard SF (bez mocy ESP, Obcych) - także to jest możliwe, dzięki zabraniu niektórych elementów.

Czy początkujący znajdą tutaj coś dla siebie?

Głębia Przestrzeni jest systemem dla średnio zaawansowanych. Oznacza to, że dobrze jeśli ktoś z grających miał już jakieś doświadczenie w grach RPG, jednakże i bez niego, dzięki szczegółowo opisanym zasadom, będzie można zagrać.

Jakie dzieła są inspiracją dla Głębi Przestrzeni?

Głównie tak zwany złoty okres SF, czyli Asimov, A.C. Clarke, Heinlein, Pohl, Lem.

Jakie główne zagadnienia porusza system?

Eksplorację kosmosu, problemy społeczne trzeciego tysiąclecia od oderwania się ludzi od Ziemi, wpływ techniki na życie, zagadnienia militarne.

Na czym polega mechanika w Głębi Przestrzeni?

Podstawowa mechanika polega na określeniu poziomu trudności testu, wykonaniu rzutu kośćmi (ich ilość determinuje cecha albo atrybut i jest moderowana przez różne czynniki) i sprawdzeniu ile będzie sukcesów czyli wartości równych albo większych od tego poziomu. Zapewnia to dynamikę i jednocześnie jest dość proste w korzystaniu.
Walka kosmiczna, jest skonstruowana na dwóch poziomach. Pierwszy to pełna symulacja na planszy, uwzględnia masę elementów i jest przeznaczona dla miłośników symulacji kosmicznych. Drugi, to wersja uproszczona, pozwalająca na prowadzenie starć szybko i dynamiczne.

Jak można wejść w posiadanie podręcznika?

Do wyboru mamy wersję elektroniczną do zakupienia w serwisie http://cdp.pl, oraz tradycyjną papierową do zdobycia w Najwikszy polski sklep z grami :: REBEL.pl - Sklep z grami - gry rpg, gry planszowe, gry karciane i inne oraz na stronie gry : KUP GRĘ!
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem