Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2013, 19:08   #73
Poker123
 
Poker123's Avatar
 
Reputacja: 1 Poker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znany
Na wstępie powiem że jesteś bardzo spostrzegawczy.

Cytat:
w prologu odniosłem wrażenie zmuszenia młodego uchihy do dołączenia do drużyny podczas walki z pumo-nietoperzem, chodź było to sprzeczne z planami gracza
Las planowany był na 4~6 tyg przy wolnym odpisywaniu (2 przy szybkim) skończyło się na tym że las zajął cały prolog (i pół roku ).
Razem mieli wyjść z lasu (z wyjątkiem jednej decyzji), razem mieli trafić do miasta.Dalej to już miała być wolna dusza. Wymuszenie wynikło nie z tego że się od nich rozdzielił tylko dla tego ze w moim odczuciu wszystko się ociągało. Postanowiłem że to przyśpieszę. "A wprowadzę silna bestię to ucieknie." Zapomniałem o jego bojowym nastawieniu.
Wprowadziłem pumę (choć nie planowałem jej tak wcześnie wstawiać), która należy do silniejszych stworzeń. Na bank by nie wygrał. Ale walczyć chciał. Nawet nieźle mu to wyszło. Gdyby od razu uciekł ciągnąc za sobą bestię to by doszło do spotkania obu bestii, przysporzyło czansę na ucieczkę całej grupy bez walki. Trochę się spóźnił i wyło że grupę czekał kolejny problem.
A dalej zbliżał się koniec sesji więc pociągnąłem wszystko.

Owy post opisujący teren powstał w DOC-u powinny się w nim znaleźć pogrubione części świadczące o tym ze też go tworzyłem. Zdjęć sam szukałem i przerabiałem (przyciemnienie).
Była to czysta moja decyzja i wizja.
Dlatego też zadałem wcześniej pytanie o opis korytarzy i jaskiń. Wiadomo że część rzeczy będę opisywał ja. Ale nie będę opisywał wszystkiego. Więc np. Wejście do katakumb i opis np. lochu mógł by być również stworzony przez gracza. Jeżeli np. podał by ze był ktoś kiedyś był tu uwieziony (np. przez zadrapania na ścianach) to mógł bym bez większych trudności podłożyć to pod tło fabularne. Albo np. "na tej tabliczce widnieje napis" To ten napis również mogę, a nawet muszę wymyślić. (Ktoś mi to narzucił, to jest i to musi istnieć).
Nie widzę sensu w opisie np. sklepu alchemika jeżeli gracz zamierza tylko wejść kupić mikstury i wyjść. Taka decyzja musi być zawarta w poście ale może zostać napomniana np. "przechadzając się po mieście wstapił do sklepu alchemicznego i zakupił 2 mikstury pobudzajace". Jeżeli natomiast powędrował by do miejsca w dodatkowym celu np. informacji to opis stowrzę. Zastanawiam się nad kowalem bo kupując zazwyczaj przeglada sie towar i opis będize nawet całego miejsca potrzebny.

Jeżeli natomiast ktoś pośpieszy się z opisem to po prostu zwrócę uwagę że np. ja mam inny zamysł co do tego, albo zwrócę uwagę jak to poprawić.
Takie podejście wyciągnąłem z "wspólnego opowiadania" w realiach OP którego jestem członkiem. Na prawdę przydatne przy tworzeniu świata i jego opisie.
Jednak nie wszystkie zasady tam panujące pasują do sesji (zbytnia ingerencja w innych graczy).

A i coś od czego w końcu odbiegliśmy KP Darth.
Magma i niematerialność logii odpada. Chyba że przyjmiesz poprawki czyli bazalt, fizyczność i wodę. (dziwnie brzmi ale wiadomo o co chodzi)
 
__________________
Kanbaru Suruga: Skoro nie cieszy cię zbereźna rozmowa z młodszą dziewczyną, jak masz zamiar przetrwać w społeczeństwie?

Ostatnio edytowane przez Poker123 : 05-06-2013 o 19:19. Powód: KP
Poker123 jest offline