Wątek: Moje własne M4
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2013, 20:41   #5
cb
 
cb's Avatar
 
Reputacja: 1 cb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemu
Aschaar, Autumm obydwaj macie rację. Oczywiście w różnych punktach. Aschaar zgadzam się z tobą w kwestii motywacji. To podstawa - musisz chcieć się osiedlić. W przeciwnym razie pustkowia są dłuuuugie i szerokie. Natomiast co do przyzwyczajeń to potrzeba bezpieczeństwa, stabilizacji czy jakkolwiek tego nie nazwać to jedna z podstawowych potrzeb w ludzkiej psyche. Wydaje mi się więc, że to do wyruszenia na szlak bohater potrzebuje motywacji. Do uwicia sobie gniazdka potrzebuje jedynie środków. Te może zdobyć np na szlaku.
Co do podziału przyczyn osiedlenia się na wymuszone i niewymuszone zgadzam się w całej rozciągłości nic dodać nic ująć.
Autumm - Fawele - super przykład. Teraz dziwię się, że sam na to nie wpadłem iście postapokaliptyczne widoki i wykorzystanie wszystkiego co się nawinie niczym w mojej ulubionej jajecznicy. Problem z mediami myślę, że byłby częściowo do przejścia. Na zadupiach np sławojki przesuwane co parę lat w aglomeracjach już jakieś podwaliny pod kanalizę są. itp. itd.
Lechu jak zwykle wszystko bardzo sprawnie opisane, aż przyjemnie się czyta. Pochłania wręcz. Na takie opisy liczyłem. Może tylko nieco więcej szczegółów jak sobie taką postfarmę wyobrażasz. Czy przebudowano coś? Może farma jest ogrodzona wysokim płotem?
Na koniec dodam, że zarzucone u góry ramy to jedynie propozycje zabawy. Tak naprawdę cele tej m4ki są dwa:
sprowokować kolejną dyskusję jak wyobrażacie sobie życie po upadku (wybierzcie sobie jakim a co mi tam mam dziś gest )
podrzucić parę pomysłów na sesje czy to do lokacji czy też samej historii, motywacji graczy.
Piszmy więc, dyskutujmy opisujmy kłóćmy nawet. Na pewno wyjdzie z tego coś fajnego.
 
cb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem