Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-06-2013, 00:15   #8
Boreiro
 
Boreiro's Avatar
 
Reputacja: 1 Boreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
1) Co, jeśli np. jakieś państwo naszych ras upadnie i nie będzie czym rządzić? Wchodzą w grę jakieś walki narodowowyzwoleńcze bądź migracja w poszukiwaniu nowych terenów pod kraj?
Nie przygotowałem jakichś konkretnych reguł w tej kwesii. Każdy przypadek będzie trzeba rozpatrzyć indywidualnie. Na razie skupmy się na klasycznej formie prowadzenia swojej nacji. Póki co starajcie się utrzymać przy władzy za wszelką cenę

Cytat:
Z władcami może być kłopot. Wg mnie, jeśli sami będziemy "tworzyć" jednostki rządzące to może nam wyjść na to, że wszyscy królowie w dynastii byli genialnymi strategami, ekonomistami i ogólnie złego wśród nich nie było. Wiadomo, że nie każdy król nadawał się do rządzenia, toteż może MG przy nowym władcy losowałby np. k20 jego umiejętności? Zależałoby od nich np. ryzyko buntu.
Nie macie "tworzyć" jednostek władzy, ale nimi być. To czy okażecie się dobrymi władcami w sferze np. finansów, zależy tylko od waszych działań. Odgórnie możecie określić tylko charakter i wygląd (choć to raczej później niż wcześniej), jednak wszelkie umiejętności będą pochodzić od was, a ich skuteczność i efektywność oceni nieomylne oko MG

Nie lubię zbyt dużo liczyć, co prawda jestem po mat-fizie, ale tutaj wolę rozwijać swoje humanistyczne talenta. Więc losowanie umiejętności odpada. Bunt wybucha, gdy w kraju źle się dzieje, a nie w przypadkowych momentach.

Cytat:
A jeśli tura będzie trwała choćby 30 lat, to zmian na tronie może być nawet kilka. Jak to będzie rozwiązane?
30 lat to może trwać ewentualnie pierwsza. Każda kolejna będzie krótsza lub równa. Na początku istotne informacje o władcy to co najwyżej jego imię, aby można było zapisać się w historii narodu. Polityka zagraniczna w pierwszych kilku turach będzie dopiero raczkowała, a u niektórych wciąż będzie siedzieć w brzuchu, więc nie ma co się przejmować.

Na pytania odpowiedziałem. Teraz coś od siebie.

Sesja już jest: http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/1...tml#post436161

Jak zapewne zauważyliście opisałem tam tylko sytuację Mrkroffina, bo on jeden wysłał mi to o co prosiłem. Ot, taka nagroda. Nie bądźcie gorsi i doślijcie mi szybko co trzeba.

Czas trwania pierwszej tury to duża niewiadoma. Gdybym nie ustalił daty podejrzewam, że nałogowe przekładanie spraw na jutro sprawiłoby, że sesja trwałaby miesiąc albo i dłużej. Toteż ustalam na 19 czerwca, środa, za tydzień.

Co do waszych akcji to piszcie na PW lub na google docku https://docs.google.com/document/d/1...MApOSWwEc/edit

W pierwszej turze powinniście skupić się na założeniu pierwszej siedziby, prawdopodobnie przyszłej stolicy, znalezieniu i uruchomieniu możliwych źródeł jedzenia, eksploracji najbliższych terenów oraz przydzieleniu ludziom pracy.

W najbliższym czasie stworzę i wstawię mapki otoczenia dla każdego z was oraz ogólną mapkę świata (o ile bogowie w końcu zdecydują się jak on ma wyglądać)
 
__________________
Nosce te ipsum.
Boreiro jest offline