Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2013, 13:49   #4
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Troll...a to nie jest czasem elf na końcu...?

By the book i mechaniką chodziło mi raczej o to, że będzie wykorzystanie zasad zawartych w podręczniku, a nie storytelling. Rozwiązywanie konfliktów w grze na zasadzie "widzimisię" MG byłoby trudne, zresztą sam system Kręgów i magii jest na tyle ciekawy, że warto mu dać szansę.

Racja, nie ze wszystkim trzeba się zgadzać. To w dużej mierze moje spojrzenie na ten system: kiedy pierwszy raz zapoznałam się z ED, to było dla mnie wielkie "wow". Uważam, że praca, jaką włożono w setting jest wielka i oryginalna, i żaden z "dużych" systemów tamtego czasu (a i może wszystkich fantasy) nie był tak niezwykły w założeniach jak ED'ek...

PS: Uważam, że większym wyzwaniem niż mechanika byłoby utrzymanie sandboxowego klimatu sesji i pociągnięcie jej dalej niż jedna przygoda...To jest pytanie, czy na LI jest zapotrzebowanie na takie sesje, czy raczej wolicie skończone scenariusze...
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 15-06-2013 o 14:07.
Autumm jest offline