Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2013, 16:43   #1
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Do wyboru, do koloru 2

W związku z tym, że jedna z prowadzonych przeze mnie sesji właśnie się skończyła, a druga wielkimi krokami zmierza do finału, ma możliwość otwarcia nowej rekrutacji.
Pomysłów jest jednak więcej, jak czasu i dlatego też do was pytanie “w co byście zagrali”
Oto kilka moich propozycji:

1. Cyberpunk
Troszkę zmodyfikowany i przesunięty w przyszłość klasyczny system. Tutaj trzy główne opcje:
- opcja korporacyjna
Gracze wcielają się w tych złych, skorumpowanych i pozbawionych moralności korpów. Tworzą zespół, którego zadaniem będzie zdobycie pewnych danych od innej korporacji. Przygoda będzie miała delikatny wątek metafizyczny z elementami horroru.
- opcja punkowa
Typowa grupa runnerów żyjąca z dnia na dzień. Otrzymują zlecenie na przewiezienie pewnej rzeczy z punktu A do punktu B. Proste z pozoru zlecenie oczywiście, jak zwykle komplikuje się.
- opcja Psychosquad
Psychosquad to elitarna jednostka para policyjna do zwalcznia ludzi, którzy przegięli z cyber wszczepami. Oddział psychosquadu zostaje wysłany do dżungli, gdzie jakiś psychol urządził sobie komunę dla sobie podobnych. Oddział ma oczywiście zlikwidować przywódcę, jak i cała sektę.
Sesja taktyczno-wygrzewowa Dużo planowania, strzelania itp. Z pozoru prosta historyjka z drugim dnem oczywiście, jak to u mnie bywa.

2. Dark Sun
Dedekowy setting w postapokaliptycznych klimatach. Spalony słońcem Athas rządzony przez tyranów czarowników. I tutaj mamy dwie opcje:
- opcja miejska
Spokojna oaza ukryta, gdzieś w skalistych górach. BG są najemną grupą rządzącego rodu. Najmłodszy syn, głowy rodu, zdobywa pewne informacje o potężnym artefakcie. Aby dowiedzieć się więcej musi ruszyć do Draj. Zabiera więc grupę najemników i wyrusza w podróż życia.
Sesja w dużej mierze osadzona w mieście Draj, poszukiwania, intrygi i walka plus specyfika Dark Suna i mojego ulubionego miasta
- opcja pustynna
Ta sama spokojna oaza, co w opcji pierwszej. Regularnie wysyła ona do Draj karawany ze swoim towarem, aby go wymienić w mieście na inny. Coś jednak ostatnio dzieje się złego. Trzy kolejne karawany nie wróciły. BG mają zbadać sprawę i oczywiście usunąć problem.

3. Armagedon 2
Luźna kontynuacja zakończonej właśnie sesji o zagładzie Ziemi. Na Ziemię spadł ogromy meteor, który zniszczył życie na planecie. Ludzie poukrywali się w podziemnych schronach i teraz wychodzą na powierzchnię.
Sesja o pierwszych tygodniach, miesiącach po zagładzie, o codziennej walce o życie i o badaniu nowego krajobrazu plus oczywiście jakaś intryga, co by nie robić z tego niekończącego się sandboxa.

4. Birthright
Świat po wielkiej bitwie z udziałem wszystkich ras i bogów. Krew poległych bogów wzmocniła i nadała specjalne umiejętności tym, którzy bitwę przeżyli i ich potomkom. BG to postacie wyjątkowe zarówno poprzez dziedzictwo krwi, jak i fakt, że pełnią wysokie funkcje państwowe. Regenci, władcy różnych gildii, czy dowódcy wojsk.
Świat mało znany, ale myślę, że wart przybliżenia. Nie wiem, jaka jest wiedza o tym settingu na forum, ale zakładam, że raczej niewielka.
Jeżeli chodzi o przygodę, to zapewne poprowadziłby coś z oficjalnie wydanych przygód z jakąś moją delikatną przeróbką.

5. Wasze propozycje
Jestem też otwarty na wasze propozycje. Jeżeli macie ochotę na jakiś konkretny świat lub typ przygody, to piszcie swoje propozycje i zbierajcie chętnych.Może to wasza opcja wygra. Jedyna chyba szansa, by znaleźć sobie MG,do wymarzonej sesji.

To tyle. Zapraszam do głosowania.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline