Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2007, 21:10   #2
Blanche
 
Reputacja: 1 Blanche ma wyłączoną reputację
Troszkę mnie dziwi, że jeszcze nikt nic nie napisał w tym temacie, bowiem seria przygód Detektywa Garetta jest dość znana pośród moich znajomych.

Czytałam wszystkie książki wydane w Polsce, ponadto, czekają na mnie trzy kolejne tomy w oryginale, których najpewniej nigdy nie uświadczymy przetłumaczonych na rodzimy język. Nawiasem mówiąc, sądzę, że tłumacz bardzo dobrze wykonał swoją pracę.
Tytuły, które mój przedmówca określił mianem "śmiesznych" są jedną z cech serii, która podoba mi się najbardziej. Niewiele sugerują w kwestiach fabularnych, co bardzo mi odpowiada, a także mają niewątpliwie - wziąwszy pod uwagę polski rynek księgarski - oryginalną formę. Całkiem sympatyczni są bohaterowie - Garett ma naprawdę ciekawych znajomych, spośród których najlepsze wrażenie zrobił na mnie jego współlokator zwany Truposzem.
Czyta się to to łatwo, lekko i przyjemnie, aczkolwiek nie są to powieści posiadające to coś, co sprawia, że na dłuższy czas zapadają w pamięć. Prawdę mówiąc niewiele zostało mi w pamięci po lekturze tych książek. To dobra rozrywka, kiedy chce się odpocząć od poważniejszych, bardziej ambitnych pozycji, ale w mojej opinii, nic więcej.
 
__________________
"The brim of my hat hides the eye of a beast
I’ve the face of a sinner but the hands of the priest."
Blanche jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem