Wątek: Dark World
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2013, 12:49   #4
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Oczywiście jeśli komuś nie odpowiada ogólne działanie Savage Worlds, to nie wiele da się w tej sprawie poradzić. Co najwyżej mogę zachęcić do czytania sesji w tej mechanice i oceny własnej czy zawady i przewagi aż tak psują przyjemność z gry. Osobiście przewagi są dla mnie porównywalne do elementów z innych gier rpg dających różne bonusy w zależności od sytuacji. Zawady zaś ułatwiają odgrywanie postaci gdy z góry znamy jej największe wady i problemy.

Jeśli chodzi o elastyczność podręcznika, to osobiście grając np. w Maga Wstąpienie, pomimo iż ma w sobie ogromne opisy masy elementów, to w samej sesji zazwyczaj informacje te przydawały mi się minimalnie. Oczywiście każdy podręcznik WoDa ma swój niepowtarzalny urok i większość zawartych w nich zasad dodaje fajny klimat, jednak o ile ktoś nie jest wielkim pasjonatem Świata Mroku i chce po prostu pograć sobie w takowym świecie, bez przejmowania się wielkimi szczegółami działania tego wszystkiego, to proponowany przez mnie setting powinien być w sam raz. Poza tym co MG czy gracz to chciałbym od gry czegoś innego. Czasem są to drobne chęci zmiany, czasem większe. Grając w WoDa nie wiele się już zmieni, a mając do dyspozycji takowy setting, można by dopasować go do własnych potrzeb. Myślę też, że za jego pomocą dało by się spokojnie prowadzić sesję WoDa na mechanice Savage Worlds.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem