Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2013, 23:47   #8
mataichi
 
mataichi's Avatar
 
Reputacja: 1 mataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Nemo Zobacz post
Generalnie gatunek detektywistyczny kieruje sie szeregiem zasad fair play i zorientowany jest na prezentacje zbrodni która jest absolutnie rozwiązywalna bez potrzeby "dopowiedzenia" kto/jak/dlaczego przez autora.
Kryminał wolny jest od tego i skupia się bardziej na atmosferze, a w wypadku kryminału policyjnego - rowniez na pokazaniu procedur.
W skrócie - to kwestia tego czy zagadka jest w centrum i jest odpowiednio zbudowana, czy głównym bohaterem jest klimat .
Edit
Pytam bo od dawna czekalem na gre detektywistyczna, nawet jako po prostu jako sesje do czytania
Jezus Maria myśleć każą! ^^

Odpowiem Ci tak. Ja nigdy nie planuję od początku do końca sesji, a tym bardziej takiej gdzie gracze moją mnóstwo możliwości żeby mnie czymś zaskoczyć. Dlatego też pierwszej rzeczy czyli rozwiązywalnej zbrodni bez potrzeby dopowiedzeń nie mogę Ci zagwarantować, choć zamierzam do tego dążyć.
 
mataichi jest offline