Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2013, 00:57   #20
Zara
 
Zara's Avatar
 
Reputacja: 1 Zara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputację
Cornoctis, mimo, że to storytelling, to i tak opieram się w nim na podręczniku do Wiedźmina, gdzie wśród umiejętności czysto bojowych mamy rozróżnienie na:

- walka bronią -umiejętność posługiwania się orężem oraz tzw. bronią improwizowaną
- walka wręcz - umiejętność walki wręcz - rękami, nogami, głową itp.
- strzelanie - umiejętność posługiwania się bronią strzelecką: łukami, kuszami itp.
- rzucanie - umiejętność miotania różnymi przedmiotami: nożami, kamieniami, kijkami itd.

Ale to i tak mały problem, bo przy selekcji postaci, a widzę, że ta będzie niezbędna, by wybrać podaną wcześniej liczbę graczy, nie będę brał szczególnie pod uwagę cech, czy umiejętności, a część fabularną. Poza tym, będzie można jeszcze wprowadzić poprawki/ujednolicić umiejętności z wybranymi graczami. Ale jest to także storytelling, więc będę brał pod uwagę również historię postaci, opis wykonywanej czynności itp. oceniając możliwości w samej rozgrywce.

edit: muszę dodać, w związku z pytaniami na PW, że nie będę oceniał, wskazywał poprawek itp. w części fabularnej KP, by były równiejsze szanse przy ocenianiu ich. Do 24 lipca jest czas, by wysyłać mi KP, czy jej poprawki. Kart już wpłynęło tyle, że nawet na ten wczesny moment rekrutacji, dostałem 6. Nie mam zamiaru się uginać i miejsc w sesji będzie 3 lub 4. Więc jeśli Wam zależy, to możliwe, że trzeba będzie się ciut postarać. Ale jak dodaję, rekrutacja dotyczy głównie części fabularnej, bo mechanikę to można dograć tuż przed rozpoczęciem sesji.
 

Ostatnio edytowane przez Zara : 16-07-2013 o 01:07.
Zara jest offline