Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-07-2013, 22:32   #26
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Odgrzewane kotlety swoją drogą trzymają się całkiem dobrze...
Wielokrotne przesmażanie robi z mięsa co prawda podeszwę, ale biedne bakterie i chemia nie wytrzymują konkurencji temperatury...

Ogólnie - jak zauważył mój przedmówca, z którym się zgadzam (spadać jestem po konferencji naukowej i jeszcze mi dryg został ) im bardziej chemicznie skomplikowana żywność tym krócej się trzyma.
Dzisiejsze "mięso" ma z mięsem niewiele wspólnego - nawet "goły schabowy" jest napakowany chemią, bo bydło dostaje "wzbogacane pasze"; musi przetrwać kilka tygodni transportu od rzeźni do marketu (a pamiętajcie o centralnych magazynach) i jeszcze ładnie wyglądać (ta piękna różowiutka barwa)...

Po apokalipsie ten problem odpadnie co prawda (bo mięso trzeba będzie upolować, a nie kupić), ale wszystkie przedapokaliptyczne puszki wylecą w powietrze (dosłownie)...


A książkę kucharską bym napisał. Może się przydać w każdych warunkach - nawet na kempingu... Kiedyś byliśmy tak napruci, że "misja sklep" była poza naszym zasięgiem, a zupa z pokrzyw była dobra nawet na całkiem trzeźwo...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem