Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2013, 09:16   #3
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Ja z fanowskich materiałów muszę wspomnieć o wszystkich pracach nie jakiego ZADMARA
Supernaturalis dający opcję grania postaciami o potężniejszych nadnaturalnych mocach niż tych z podstawki.
Savage Armoury posiadający instrukcje tworzenia całej gamy własnego oręża.
SavageArcanum pozwalający stworzyć własne schematy używania mocy, odmiennych od wiary, rzucania czarów, psioniki czy niesamowitej nauki. Stworzyć styl magii demonicznej? Żaden problem!
SavageSpellbook podpowiadający całą masę różnych wariantów mocy, które ogromnie poszerzają zakres zaklęć dowolnej magii Naprawdę świetne podręczniki i bardzo fajnie wykonane.

Jeżeli zaś chodzi o Evernighta, to muszę też przyznać, że ma w sobie wiele oryginalnych elementów, które bardzo mnie przyciągają. Najbardziej jednak, jak już sam podałeś przewagi drużynowe. Genialna sprawa i nie pamiętam czegoś takiego w innych systemach. Gracze dzięki temu mogą naprawdę poczuć jak świat zmienia nastawienie do nich w stosunku do ich osiągnięć, czy to tych złych czy też dobrych W dodatku nie ogranicza się to tylko do poklepania po ramieniu, ale daje to naprawdę niezłe bonusy systemowe. Jeszcze dodam do tego co Ty wymieniałeś Mistyqju zasady wykupywania elementów bazy fantasy. W almanachu też był opis takich elementów, ale to typowe dla takiej konwencji. Nie widziałem jednak jak dotąd innego podręcznika który dawał by opcję urządzania własnego domostwa bohaterów fantasy, dające realne bonusy dla graczy Poza tym często gdy trafiałem na podobne elementy w innych grach, to zazwyczaj ograniczało się to do bonyfikaty fabularnej, nie zaś mechanicznej. Świetny setting.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem