Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2007, 20:34   #13
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Myślę, że dobrze napisana.

Cytat:
Napisał Rhamona
Junior - opis postaci, rzeczywiście lakoniczny. Szczególnie podobał mi się fragment o stosunku płciowym przyszłych rodziców postaci. Masz piwo, choć nie mam podstaw uwierzyć, że będziesz z nami grał. To, że ktoś chce... może sobie chcieć. No i oczywiście jesteś w błędzie sądząc, że akurat mnie interesuje jedynie twoja postać. Twoja postać powinna przede wszystkim interesować MG, a mnie interesujesz w rzeczy samej TY, Mariuszu
Ten fragm. też się mi spodobał, jakiś taki dziwny... jakby znajomy albo nieznajomy.

Cytat:
Napisał Rhamona

... że co? Przecież doskonale wiesz, że nie chodziło mi o pogodę!
Wiem. Cierpliwości.

* * *

Cytat:
Napisał Ratkin
Solfie, moja postać jak wiesz do pozbywania się Kwintesencji się nie pali, miałem na myśli zasadę z podręcznika którą zacytuje:

"Jeśli jakoś Talent, Umiejętność lub Wiedza pasują do czaru maga, to powinny być użyte na turę przed użyciem magyi. Bazowy ST dla obu rzutów na Zdolność i magije jest taki sam: nie stosuje się modyfikatorów (siły woli, kwinty, rekwizytów). Każdy sukces w rzucie na Zdolność obniża ST o -1, do maksimum -3, wliczając w to inne modyfikatory."
Pierwsza zasada, jednosłowna? Narracja! Możecie robić to, na co pozwolą Wam zdolności. Losowe przypadki to rzadkość i tylko właściwie tylko n. mógłby zarządzić inaczej (akcja spartolona). Tak to macie automatyczny sukces - o ile macie zdolność. (Ktoś ze zdolnością "3" ma automatycznie 3 sukcesy. Chyba, że zarządzę inaczej.)

Przypominam: talenty są wrodzone, można bez nich robić opierając się na atrybutach, umiejętności bez znajomości są trudniejsze do wykonania [tzn. więcej czasu trzeba przeznaczyć, itp.], bez wiedzy coś z danego zakresu jest bez możliwości wykonania.
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline