Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2013, 07:34   #3
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Ciekawy pomysł.
Wydaje mi się, że bardziej pasowałby tu motyw pośmiertnej komisji ds. bohaterów. Czy ma trafić do "All-star Hero Hall of Fame" czy nie lub może jeszcze gorzej, czyli czy ma być jego imię zszargane i wpisane do "Black Book of Infamous", czy coś takiego. Bo jednak pogrzeb od razu kojarzy mi się z opłaconymi płaczkami, tudzież słodzeniem mowy pogrzebowej, bo o zmarłych nie mówi się źle, przemilcza się i co najwyżej nie mówi dobrze, lecz neutralnie. Ale to może tylko może moje skrzywienie. Może na zbyt wielu pogrzebach byłem. Może mogłaby to być walka gazet brukowych o prawdziwe oblicze celebryty?

Druga sprawa to czy oby żałobnicy nie powinni obiektywnie wiedzieć jaki był bohater, tzn. czy nie powinien być podany na początku dotychczasowy, oficjalny obraz tego bohatera? Ten co wie jaki był, to wie. Ten co kłamie, też wie. Można też dezinformować tym obrazem dowolnie a ten prawdziwy leży w dolnej szufladzie Archiwum X? Może to oczywiste i tak to założyłaś, ale chyba nie zauważyłem tego w rozpisce i w sumie pewny nie jestem jak to widzisz. Gracze tworzą historyjki wybielające lub oczerniające na postawie autentycznego, podanego wydarzenia czy ssą sobie z palców? Bo przecież mogło by być jako wersja wiadoma wszystkim, że bohater pokonał Dzięcioła w jego dziupli. Jeden powie, że Dzięcioł był undercover Orła, a nie pospolitym szubrawcem, a drugi, że wręcz przeciwnie, że ma papiery na to, że Dzięcioł to tylko przykrywka Sępa, znanego kingpina. Czy tak to też ma wyglądać w założeniach (może nie skumałem od razu)?

Podoba mi się motywacja. Genialne. Wielu skurczybyków zostało zapamiętanych przez historię jako herosi przez propagandę czy też dla "większego dobra potrzeby" a są i tacy co byli bohaterami a ich imiona zszargano chłostą śmiechu lub skończyli zabójstwem na śmietniku.

Cytat:
Do zrobienia:
  • Lepszy sposób eliminowania graczy z rozgrywki
  • Specjalne zdolności postaci, wynikające z Roli lub Nastawienia
  • Czytelniejsze warunki zwycięstwa i porażki
- eliminacja na podstawie fałszywych dowodów (jeżeli to byłby proces), udowodnienie krzywoprzysięstwa lub współudziału w niecnych sprawkach, podważenie wiarygodności

- do specjalnych zdolności mogą trafić również możliwości, resources, czyli np. mafia ma swoje, agencja rządowa ma swoje, krezus, mogul ma swoje, podwójny agent wywiadu ma swoje

- zwycięstwo po głosowani tajnym Komisji (można na przykład powołać dodatkowych MG a tylko ten jeden główny byłby Przewodniczącym) - może dałoby się skorumpować frakcji takiego MG na swoja stronę, albo z założenia ktoś w komisji chce pomóc udupić herosa a ktoś inny wręcz przeciwnie ?
a przegrana to więzienie za krzywoprzysięstwo, fałszowanie dowodów, inne brudy, które wyszły, kara śmierci za współudział w największym zbrodniach i wpis do Czarnej Teczki.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 05-08-2013 o 07:53.
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem