Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2013, 21:51   #7
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
Charakteru postaci? Mógłbyś rozszerzyć? Za charakter robi Nastawienie - to ono określa, co bohater gracza czuje względem Bohatera Historii. To, w jaki sposób to się manifestuje to chyba już można zostawić do "zaerpegowania".
Na szybko, tylko ten punbk.

Nastawienie - jak sama piszesz - określa co postać czuje wobec bohatera, czy też kim dla siebie byli. I to jest OK, choć "kochający przyajaciel" może być już różnie interpretowane.

Chodzi mi jednak o to, że postać posiadająca moralność (będąca "dobrą") inaczej oceni ten sam fakt niż niemoralna (czy tam "zła"). To samo dotyczy "przworządności". Jeżeli jestem praworządny to pomimo tego, ze bohater był moim przyjacielem, którem coś zawdzięczam (wdzięczny przyjaciel) muszę powiedzieć, że popełnił źle przechodząc na czerwonym świetle (złamał prawo). Jako osoba z charakterem chaotycznym, mogę ten fakt zupełnie pominąć, a jako niepraworządny - mogę nawet głosić, ze nie poddawał się hegemonii i dążył do lepszego świata.

Ten charakter postaci będzie więc wymagał od graczy większego kombinowania i być może wydawania większej lub mniejszej ilości punktów w zależności od tego, czy historia, którą kreują jest z nim zgodna czy nie.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem