Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2013, 20:10   #26
wujass
 
Reputacja: 1 wujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znany
Nie wiem z jakich zasad korzystasz i jak widzisz stary świat. Jak mam tendencje symulacjonisty. Więc warhammer widzę jako mocne przełożenie europy(czasy wewnętrznego wroga np. wpasowuję w pierwszy kwartał XVI w.) z zostawionym timelinem, mocno ześwieczczonym, w czasie trwałem wojny wewnętrznej ,wojnami chłopskimi etc.

Jeśli chodzi o magów w warhammerze jak patrze na to następująco.

Magowie koliegialni są to urzędnicy państwowi podlegający bezpośrednio pod mistrza zakonu, który zaś należy do głównej kolegialnej rady(po jednym członku z każdego kolegium), łączne zaś ustalenia przekazują Mistrzowi Kolegiów który jest zarówno emisariuszem pomiędzy Szkołami a Dworem Imperatora. Wszystkie zadania, szkolenia ,wydatki są ustalane corocznie wraz z budżetem który zależny jest od x czynników(podatki z prowincji Reikland, daniny elektorów ,darowizny pospólstwa, mecenaty, czesne płacone przez uczniów itd)
Magowie samowolni nie występują, wszystkie ich działania zajęcia są mocno kontrolowane przez kolegia jak ,same zaś kolegia przez specjalnie wydzielony urząd(w którego skład wchodza zwykli śmiertelnicy jak i magowie Shyish i Ulgu).
Jeśli jesteś zwykłym obywatelem imperium i chcesz szkolić się magicznie (jesteś elfem ,człowiekiem czy kimkolwiek innym). Opłacisz spore czesne, kupisz materiały potrzebne do nauki, złożysz podanie do konkretnego kolegium ,które rozpatrzy wniosek pozytywnie ,zostanie on zaprobowany przez instytucję kontroli magicznej i przypieczętowane przez sygnet Imperatora Autokraty, możesz zacząć studia.

Jeśli jesteś magiem który nie jest obywatelem Imperium ani lenników czyli pochodzisz z Kislewu, Bretonii,Tilei, Estalii, Arabii czy innego kraju. Musisz udać się do wyżej wymionej instytucji kontroli (bądź jej filii które występują w wielkich miastach ja Marienburg, Nuln etc) o pozwolenie pobytu i możliwość korzystania z talentu magicznego pod groźbą kary pozbawienia wolności wysokiej grzywny + kary za ewentualne szkody wyrządzone przy pomocy sztuki według kodeksu cywilnego w danym Landzie/mieście.

Jeśli jesteś elfem z po za Imperium czyli elfem morskim, wszystkie sprawy dogadane są pomiędzy Cesarzem i Wolnym Miastem Marienburg. Masz możliwość z korzystania z Magii ,pod warunkiem nie wyrządzania szkód innym ludziom, zabudowaniom miejskim bądź innemu inwentarzowi żywemu( chłopi, trzoda).

Dodam ,że według mnie elfy po za sprawami stricte handlowymi czy wnioskami dotyczącymi zmiany przywilejów ich niewielkiej społeczności żyjącej w min. Marienburgu raczej nie pospolitują się z ludźmi , a nawet jeśli to są to przypadki odosobnione, choćby ze względu wielkości populacji która mierzona jest w promilach populacji ogólnej.

Oczywiście jeśli grasz podręcznikowo,z wszystkimi zasadami, mechaniką to grając elfem magiem ,jesteś człowiekiem z wyższymi statsami ,spiczastymi uszami, bardziej długowieczny oraz ludzie przejawiają w stosunku do Ciebie bliżej nieokreśloną nietolerancję.
 
wujass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem