Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2013, 20:45   #3
Delon
 
Delon's Avatar
 
Reputacja: 1 Delon nie jest za bardzo znanyDelon nie jest za bardzo znanyDelon nie jest za bardzo znanyDelon nie jest za bardzo znany
WOW.

Okej. Nim zacznę, jedna najważniejsza rzecz.
Ja się domyślam, że jesteś fanatykiem. I że bardzo ci zależy. Ale z tego co piszesz, twoi gracze zachowują się tak karygodnie, że w zasadzie rady nie ma na to żadnej. Po prostu musisz zmienić drużynę.
Czasem nie jest to specjalnie trudne. Nie wiem skąd jesteś, ale warto, na przykład tutaj, na lastinn skorzystać z odpowiedniego tematu, by popytać się o graczy z twoich okolic. Czasem się udaje. Serio.

A teraz przechodząc do rzeczy:
Przeczytaj sobie almanachy mistrza gry. To cztery książki i w każdej znajdziesz mnóstwo wskazówek jak radzić sobie z graczami, ale nie tylko - także jak ubarwiać swoje sesje, zainteresować nimi i tak dalej. Na cykl składa się "Graj twardo", "Graj fabułą", "Graj z głową" i "Graj Trikiem" Polecam

Generalnie, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, postaraj się z nimi pogadać. Podsuń im książki, które wymieniłem. Mają to do siebie, że są napisane z taką pasją, że pasją tą zarażają. Być może po ich lekturze inaczej zaczną odbierać sesje?

Na wyjątkowo chamskich graczy, oprócz oczywistego "po prostu z nimi nie graj" też są sposoby. Jedne strasznie chamskie, inne mniej. Oto przykład (niestety nie mój - przeczytasz o nim w "Graj twardo")

Jeśli gracz zachowuje się karygodnie. Przeszkadza innym itd. Za każdą podobną akcję weź do ręki jakiś przedmiot najlepiej CZARNY :P Połóż go na stole przed wami i zakaż dotykać. W chwili jakiegoś bardzo ważnego testu któregokolwiek z graczy, weź ten przedmiot i wręcz mu ze słowami "NIE ZDAŁEŚ". No cóż... A jeśli z kolei któryś z graczy zachowa się iście godnie, weź inny przedmiot i też połóż go na stole. W chwili ważnego testu, wręcz go rzucającemu i powiedz: "ZDAŁEŚ".

Metod są dziesiątki. Jeśli chodzi o odgrywanie: Oto ciekawy patent z "Graj Trikiem"

Założenie jest takie: przed sesją robisz sobie kilkadziesiąt karteczek i na każdej piszesz coś innego:

"Boli cię ząb"
"Boli cię głowa"
"Napiłbyś się wina"
"masz dziwny sen [zdradź wydarzenia z przyszłości]"
"Jesteś nadludzko głodny"

Rozdawaj te kartki graczom w różnych momentach sesji... Codziennie na przykład.
Jeśli gracze nie zrobią nic z problemem z karteczki, zastosuj odpowiednie modyfikatory (bolący ząb to PT +2 do wszystkich testów cały czas, dopóki czegoś z tym nie zrobi) Ale nie zapominaj o tym, że jeśli gracz od razu na to zareaguje, zapewnij mu dodatnie modyfikatory! np. (chciałeś strasznie napić się wina. Napiłeś się. Otrzymujesz +2 do wszystkich testów do końca dnia...)

To daje fajnego kopa odgrywaniu...
 
__________________
But now I'm not an artist I'm a fucking work of art
I've got an F and a C and I got a K too
And the only thing that's missing is a bitch like you
Delon jest offline