Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2013, 11:35   #8
Delon
 
Delon's Avatar
 
Reputacja: 1 Delon nie jest za bardzo znanyDelon nie jest za bardzo znanyDelon nie jest za bardzo znanyDelon nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Jak długie posty preferujesz? Czy na sesji będzie używany google doc? Jaka będzie granica storytellingu? Na tym forum sesje Monastyry są obłożone klątwą, nie boisz się prowadzić?
Dlaczego obłożone są klątwą? I czemu miałbym bać się prowadzenia? :P

Co do długości postów - Jednolinijkowce są bez sensu. Jeśli postać naprawdę nie ma nic do roboty po danym poście MG-a, (co by znaczyło że ten skopał sprawę no ale) lepiej po prostu w komentarzach napisać, że wstrzymuje się od odpisu Z drugiej strony nie lejmy wody... Ciężko ustalić jakąś rozsądną objętość tekstu. Sądzę jednak, że każdy kto ma mózg, odruchowo napisze kilka dobrych linijek, by opisać reakcję bohatera...

Granica storytellingu - napisałem mniej więcej w pierwszym poście. W storytellingu jest tak, że MG decyduje czy coś się komuś powiodło, czy nie. Jak też napisałem - liczy się JAK coś napiszecie, nie tylko CO.

Przykładowo, jeśli dojdzie do starcia dwóch graczy, to właśnie jakość ich odpisów zadecyduje o wyniku pojedynku. I, oczywiście wasze współczynniki. Ktoś z fechtunkiem na 16, będzie lepszym szermierzem niż ktoś z tym współczynnikiem na poziomie 10

"Henry wali go pchnięciem prostym w twarz" vs "Francis zmrużył oczy. Zrobił krok do tyłu i w bok, by zmylić przeciwnika, a zaraz potem wyprężył się w długim wypadzie, celując w okolice piersi" itd.

Natomiast wartość waszych współczynników określi poglądowo jacy jesteście w danych dziedzinach. Jeśli naprzeciwko graczowi z opanowaniem 16 wyjdzie grupa łotrów, nie będę raczej robił problemów związanych z odwagą bohatera... Po prostu tak wysokie opanowanie powie mi, mistrzowi gry, że wasza postać nalezy do odważnych, i byle zgraja bandziorów nie jest w stanie śmiertelnie jej wystraszyć.
Kapiszi?

Co do googledoc... Hm, niestety dysponuję bardzo słabym łączem internetowym, i niestety googledoc lubi mi się zwiesić, wywalić, skasować tekst itp.
Generalnie w przypadku prowadzenia dialogów, mimo wszystko preferowałbym doca. Ewentualnie GG. Generalnie jednak, mam nadzieję, że dużo takich sytuacji nie będzie - wolę grać "forumowo".


Cytat:
Czy mam zrozumieć, iż olewamy cechy z pochodzenia i profesji czy dobrze zrozumiałem.
W jakim sensie olewamy nie będą miały żadnego znaczenia czy po porostu każdy z tej nacji będzie miał automatycznie wszystkie cechy z nacji i profesji jej przynależnej.
Jak jeszcze bym zrozumiał olanie współczynników i określanie np na zasadzie współczynnik wybitny, dwa współczynniki dobre, jeden słaby reszta średnie, to Twojego powyższego zapisu o olaniu cech z nacji i profesji nie rozumiem.
Czy nie sądzisz, iż ilość wsi na zakup majętności jak na sesje oparta o intrygi polityczne jest nieco za niska, nikt z gołodupcami nie rozmawia. Oczywiście jest to tylko moja opinia.
Cóż, cechy z pochodzenia i profesji z reguły dotyczą mechaniki gry, a ponieważ tej nie używamy, to Oficer dla przykładu, byłby pokrzywdzony (zawsze jako pierwszy ma inicjatywę) w stosunku do szpiega, który po prostu cieszy się dużą liczbą "wtyk" w danym środowisku. Czyli dla szpiega byłby to atut (ponieważ gramy storytelling) ale Oficerowi na nic by się taka cecha nie przydała. Coby sprawiedliwości było zadość, więc: Olewamy - znaczy nie używamy.

O ile pamiętam, taka kwota spokojnie do tych celów wystarczyła no ale - Mi to niczego nie psuje, a sesja jest dla graczy
W związku z tym, jeśli życzycie sobie nieco więcej pieniędzy (ale w granicach zdrowego rozsądku) - proszę. Zaraz pójdzie stosowny EDIT do pierwszego posta

I, generalnie nie rozumiem o co chodzi z tymi współczynnikami. Napisałem, że normalnie wydajemy na nie punkty (metodą loswania, lub z puli punktów) i pełnią one funkcję poglądową dla was i dla mnie.

Jeszcze jedna ważna rzecz, o której zapomniałem napisać -.-
Częstotliwość odpisów to około post na tydzień.
 
__________________
But now I'm not an artist I'm a fucking work of art
I've got an F and a C and I got a K too
And the only thing that's missing is a bitch like you

Ostatnio edytowane przez Delon : 14-08-2013 o 11:42.
Delon jest offline