Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2013, 22:24   #106
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Co do mapek to planowałem, by wszystkie tego typu wydarzenia rozgrywane były na porządnych dopracowanych mapkach taktycznych, ale niestety poległem. O ile przy poprzedniej przygodzie bez problemu nazbierałem takich tony do fantasy, to do sf znalazłem zaledwie garstkę i w większości pasują tylko do bardzo specyficznych warunków, więc niestety w sesji znajdą się tylko od święta. Zamiast tego w komentarzach będą moje mazaje z painta

No chyba, że znajdę jakiś prosty darmowy edytor z pakietem elementów do SF...

Co do oznaczania rzutów na sesji, wziąłem sobie do serca słowa Dhratlacha i postanowiłem uprościć zapis. Wiadomo, rzucamy tak, że im niższy wynik tym lepiej, więc i "korzystne" modyfikatory do testu były na minusie, a nie na plusie. Niestety kolidowało to z opisami mechaniki ze stronki o Vortexie, gdzie modyfikator nie był do testu, a do cechy... czyli na plusie to lepiej niż na minusie.

Zupełnie bez sensu.

Od teraz wszystko, co dobre będzie na plusie, a co złe na minusie i nie będzie już modyfikatorów do rzutu, ale do Cechy. Jednocześnie uspokajam, że to tylko zmiana kosmetyczna w zapisie, mechanicznie nic się nie zmienia i nic nie stało się ani prostsze, ani trudniejsze, ważność zachowują też wszystkie zapisy ze strony z materiałami.

Dla przykładu. Naprawa statku z pomocą szerokiego wyboru narzędzi i wyspecjalizowanych robotów doku naprawczego wyglądała tak:

Mikhaił inżynieria d20-4=X Gdy X wypadł niższy od Cechy inżynieria Mikhaiła był sukces.

Teraz będzie po prostu d20=X I X musi być mniejszy od Cechy inżynieria +4
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 17-08-2013 o 22:34.
Tadeus jest offline