Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2013, 00:44   #63
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Wiesz co, Pasiasty? Najlepiej zjeżdża się ludzkie błędy na konkretnych przykładach, a że człowiek uczy się na błędach... No, po prostu, może załóż temat i wrzuć w nim jakiś swój opis, taki długi, jakiego nie umiesz pisać. Nie marudź, że skoro nie umiesz, to nie napiszesz. Po prostu usiądź i opisz coś. I wtedy co bardziej krytyczni z forum wytkną Ci najmniejsze błędy, a może i doradzą co nieco. Ale nawet jeśli nie, to przecież na błędach się człowiek... Dobra, nie przynudzam.

Aha, i "Poszukuję", z ogonkiem na końcu przy "e". "Ja poszukuję", "on poszukuje".
Aha, i pisze się "dane lokacje", czyli na końcu "e" bez ogonka.

Aha, a teraz to, co ważniejsze. Rozmiar nie ma znaczenia. To znaczy, jeśli usłyszysz to od kobiety, znaczy że jest źle. Ale jestem hetero facetem, więc możesz się mnie posłuchać. Rozmiar nie ma znaczenia. Nie ważne, jak długi będzie Twój opis. Opisy nie są od tego, żeby rozdzielać poszczególne dialogi, tylko żeby coś przekazać. Opisujesz to, co ma znaczenie. Opis to najlepszy sposób wpychania informacji do czytelniczego łba. Nie ma co na siłę uczyć się tworzenia długich opisów, trzeba się skupić na nauce mądrych opisów. Podobno "początkujący pisarze" często mają problem ze słowotokiem. Myślą, że są fajni, bo walną posta na kilkanaście linijek w dziale o warsztatach literackich, udając wielce mądrych, utalentowanych, lecz leniwych przyszłych pisarskich celebrytów. Lecz sztuką jest "minimum treści, maksimum przekazu". Po co marnować miejsce? Papier? Drzewa? Ekologia, dziura ozonowa, oczy czytelników forum, bla, bla, bla.
Jeśli nauczysz się opisywać z sensem, i będziesz miał dużo do przekazania, to będziesz potrafił tworzyć świetne, długie opisy.
Inspiring, isn't it?!

Aaa, racja, opisy lokacji. No tak, tutaj trzeba oddać przede wszystkim charakter danego miejsca, czysto fizyczne aspekty i te mniej fizyczne, emocje towarzy... bla, bla, bla. No ok, tu lanie wody się przydaje. Ale nie skasuję tego, co powyżej, bo nie po to tyle to pisałem.

Wiesz co? Podsumowując, zrób to, co zasugerowałem na początku. Otwórz temat i umieść jeden, czy nawet dwa opis swojego autorstwa. I określ, czy to wg Ciebie długi, średni czy krótki. Nie ma to takiego dużego znaczenia, ale napisz.
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.

Ostatnio edytowane przez Baczy : 24-08-2013 o 00:46.
Baczy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem