Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2013, 22:26   #10
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Gdyby nie Earthdawn nie byłoby mechaniki SW
Twórcami Savage Worlds są w głównej mierze twórcy oryginalnych Deadlandsów i sądzę, że większość swoich doświadczeń mimo wszystko brali ze swojego flagowego świata. Wydaje mi się więc, że osoby te dopracowały ową mechanikę na tyle żeby jednak była zbalansowana. Osobiście żadnej wybitnej chaotyczności w nim nie widzę. Widzę za to otwarty system, z lekką mechaniką i przejrzystymi zasadami, potrafiącymi odwzorować dowolny świat i grę Według mnie.

Serdecznie polecam przyjrzeniu się opisowi jak powstawał Savage Worlds, przed wnioskami na czym opierali się twórcy:


Polecam ten materiał też dlatego bo pokazuje dlaczego twórcy postawili na dane rozwiązanie w odniesieniu do np d20 czy innych gier i mechanik. Podsumowując jednak na czym opierali się twórcy:

http://wydawnictwogramel.pl/download...e%20Worlds.pdf

"A teraz zdradzę wam zakończenie. Ostatecznie zastosowaliśmy zmodyfikowane zasady Great Rail Wars." - Gra ta jest lekkim bitewniakiem pozwalającym przeprowadzać ogromne starcia w krótkim czasie. Mam nadzieje, że to nie nasunie wniosku typu "eee to w takim razie ma strasznie okrojone zasady", bo jeśli tak to proszę o dokładne przeczytanie powyższego pdfa przed takimi stwierdzeniami
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 02-09-2013 o 22:53.
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem