Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2013, 10:04   #291
Rebirth
 
Rebirth's Avatar
 
Reputacja: 1 Rebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputację
Co do sesji, pewnie decyzja SWAT-a będzie pełniejsza, jeśli padnie po deklaracji Boreiro.

Co do ogólnychj rozwazań nt. uniwersum GS to sobie pomyślałem że jednak te neutrino pole Gaussa jest bardzo sc-fi niczym warp ze Star Treka. Pomysł powstał w czasie gdy przez błąd naukowcy stwierdzili, że jest coś szybszego od fotonu.

I nie wiem czy w przyszłości w innych sesjach zmienić na coś bardziej realnego? Z czego zakrzywianie czasoprzestrzeni jest IMO oklepane ;p Więc pomyślałem, że można byłoby zajrzeć do fizyki kwantowej. Na przykład kwestia elektronu, który jako fala interferuje sam ze sobą, co jest zagwozdką dla fizyki ogólnej, a czymś normalnym w fizyce kwantowej (która traktuje prawdopodobieństwo występowania czegoś lub czegoś innego w oparciu o losowość, jako coś normalnego ).
Można byłoby w tym momencie pofantazjować - okazałoby się że elektron nie interferuje sam ze sobą, lecz z... innym elektronem, z tym że we wszechświecie równoległym Ciemna materia służyłaby jako łącznik. Więc miast "bram Gaussa" byłyby bramy które wiążą elektrony z dwóch różnych miejsc wszechświatów równoległych, po czym przy użyciu ciemnej materii można w ten sposób połączyć dwa obiekty z dwóch różnych miejsc w kosmosie. Żeby łatwo nie było, wymagałoby to pozostawienia "znacznika" w określonym miejscu, do którego można byłoby się przemieścić po związaniu elektronów z jego okolicy wszechświata równoległego, z miejscem gdzie znajdowałby się aktualnie generator.

Chyba żeby zostać przy tym neutrino polu?
 
__________________
Something is coming...

Ostatnio edytowane przez Rebirth : 04-10-2013 o 10:06.
Rebirth jest offline