Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-10-2013, 14:58   #9
Ali
 
Ali's Avatar
 
Reputacja: 1 Ali jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwu
Władimir zaproponował jej papierosa, a ona przez chwilę rozważała, czy taki mały bunt nie wyszedłby jej na dobre. Przyzwyczajenie jednak zwyciężyło, w końcu matka niejednokrotnie powtarzała jej, że eleganckim kobietom nie przystoi palenie.
"Picie cydru pewnie też nie" - pomyślała pochmurnie, jednak przyjacielowi odmówiła z uśmiechem:
- Dziękuję, w kwestii mojego niepalenia nic się nie zmieniło - odparła dość niskim, ciepłym głosem. - I oby wyszło mi to na zdrowie - dodała trochę nauczycielskim tonem, choć usta serdecznie odsłoniły rząd równych, białych zębów. Kiedy wychodził, nie mogła odpędzić od siebie myśli, że dobrze by było, gdyby Władimir znalazł jakiś odpowiedniejszy strój na pogrzeb. Może umarłemu było wszystko jedno, ale ona lubiła porządek i schludność - była naprawdę wyczulona na opinie innych.
Olivię również zastanawiało, co gospodyni ma do powiedzenia o Malvinie, więc obróciła ku Matyldzie spojrzenie. Ten widok wywoływał w niej te same uczucia, co staruszek, który opuścił pokój. Czuła, że powinna uszanować niechęć kobiety do rozmowy, ale tym razem postanowiła zagrać wbrew swojemu dobremu wychowaniu.
- A wie pewnie pani, czym się zajmował? Poza tym chyba żadne z nas nie wiedziało, że Malvin ma dziecko. Tak wywnioskowałam po minach kolegów - wymownie uniosła kącik ust, spoglądając na Charlesa. - To... interesująca sprawa. Słyszała pani coś o córce pana Badocka lub jej matce? - musiała być wyjątkowo naiwna, żeby wierzyć, iż tak zawróciła w głowie tego biednego człowieka, by nie znalazł sobie kogo innego. Naiwna, egoistyczna i zapatrzona w siebie. Sumienie ukłuło ją tym dotkliwiej, że w głowie brzęczała jej myśl: "Kto chciałby się z nim związać?"
 
__________________
"We train young men to drop fire on people, but their commanders won't allow them to write "fuck" on their aeroplanes because it's obscene." Apocalypse Now

Ostatnio edytowane przez Ali : 18-10-2013 o 14:59. Powód: likwidacja powtórzenia ;)
Ali jest offline