Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2013, 21:37   #4
Koinu
 
Koinu's Avatar
 
Reputacja: 1 Koinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputacjęKoinu ma wspaniałą reputację
-Jeśli chodzi o wiedzę o uniwersum, to najczęściej sprawdzają się strony typu "wikia", niestety polska wersja jeszcze raczkuje ( Najdłuższa Podróż Wiki )
Dużo lepiej sobie radzi jej anglojęzyczna siostra :P ( The Longest Journey - TLJwiki: characters, walkthroughs, screenshots, music and more for The Longest Journey and Dreamfall! )
Tu jest strona, z której głównie korzystałem w przypominaniu sobie szczegółów na temat Najdłuższej Podróży ;p ---> DOM WSZYSTKICH ŚWIAT�W - April Ryan
Przy tym jeszcze wspomagałem się forum poświęconym tej grze, ale muszę przyznać, że dyskusje, które się tam toczą i teorie, które się namnażają zamiast coś wyjaśnić, jeszcze bardziej mąciły w głowie

-W Stark jakoś nigdy nie było mowy o religii, więc uznaję, że zeszła na bardzo daleki plan, raczej nie ma już jakichś społeczności religijnych, ale każdy tam sobie może wierzyć w co chce. Jednak Stark to raczej świat logiki Za to jeśli chodzi o kwestię Bogini to pierwsze skojarzenia, jakie dla Azadi przywodzi Bogini to "światło i miłość". Są bardzo pobożni i większość ich podbojów odbyło się pod pretekstem nawracania. Nie ma żadnych posągów przedstawiających jej wyobrażenia, ale np. wybudowali w Markurii Wieżę Azadi, na cześć swojej Bogini. Jeśli ktoś nie chce uwierzyć w miłość Bogini, to zmusza się tego kogoś do wiary mieczem. Uważają, że taki ktoś powinien "odrodzić się w nowym życiu, aby zdobyć przebaczenie w Chwale Bogini." . Wierzą też, że Bogini stworzyła ludzi, nie mają litości dla Magiczniaków, którzy według nich wypełzli gdzieś skądś poza wzrokiem Bogini. Wgl wśród Azadi panuje system matriarchalny, apostołowie i kapłani zwracają się do wszystkich kobiet per "matko".
Np. Imperium Azadi rządzi Szóstka- sześć kobiet imperatorek, one mają najwięcej do powiedzenia, są reprezentowane przez emisariuszkę, oraz Apostołów. Są autorytetem pod względem władzy i religii. Rządzą zgodnie z wolą Bogini. W skład Szóstki wchodzi zawsze sześć kobiet, są dziewicami, noszą szare szaty.

-Technologia w Arkadii nie jest identyczna, ale zbliżona do naszego średniowiecza Ale! Azadi przynieśli ze sobą takie coś jak np. podniebne statki (statki które zamiast pływać po wodzie, latają), generatory (które są porozstawiane po całej Markurii i zasilają coraz więcej rzeczy w mieście, jednak, co jest trochę hipokryzją z ich strony, te generatory to połączenie technologii i magii). Jeśli chodzi o bronie to... miecze, sztylety, włócznie, łuki i kusze taki fantasy standard ;p
-Co do geografii... to się nie zastanawiałem w sumie nad tym w ten sposób, pewnie w jakiś sposób się wzorowano na naszym świecie, jednak chyba nie ma co szukać wielkich podobieństw jeśli chodzi o Arkadię


Bardzo się cieszę, że jest zainteresowanie w razie czego zadawajcie dalej pytania, żeby rozwiać Wasze wątpliwości



Aaa! Chciałem jeszcze wspomnieć o ważnej rzeczy, bo może nie być do końca jasna! Nikt nie wie o równoległych światach, jedynie nieliczni, tacy jak np. świadomi Skoczkowie, bądź istoty z rasy Draak, które w sumie mają wiele wspólnego z tym całym podziałem

Aa! No i tak w ogóle, to stolicą Imperium Azadi jest Sadir. Np. pojmane osoby w Markurii, najpierw trafiają do niewoli w Wierzy Azadi, a następnie są transportowane do Sadiru i tam są osądzane.
 

Ostatnio edytowane przez Koinu : 19-10-2013 o 22:11.
Koinu jest offline