Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2013, 13:55   #530
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Ok. Uznaję. Kelly był najbliżej prawdy, a ja nie chcę was zamęczać :P

Chodziło o Adę Lovelace, pierwszą informatyczkę i programistkę. Była córką Lorda Byrona (wybitnego angielskiego pisarza), i napisała pierwszy algorytm (program) dla "komputera" (maszyny analitycznej) Charlesa Babaggea (matematyka od logarytmów). Była też jedną z bohaterek powieści Maszyna różnicowa, napisanej przez twórcę gatunku cyber-punk, Wiliama Gibsona (sama ta powieść zapoczątkowała zaś nurt steam-punk). Na jej cześć nazwano też język programowania ADA, który powstał na zlecenie Departamentu Obrony USA w latach 70 XX w.

Mam nadzieję, że wszystko jasne?

W podpowiedziach znalazła się rzeczona książka Gibsona i portret Lorda Byrona
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 21-10-2013 o 14:40.
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem