Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2013, 15:31   #29
MTM
 
MTM's Avatar
 
Reputacja: 1 MTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputacjęMTM ma wspaniałą reputację
- Co ja, ciotka wikipedia? - prychnął, gramoląc się spod śpiwora.

Właściwie to zaczął go nużyć sen i miał zamiar już o niczym dzisiaj nie myśleć. No ale, skoro pytają, to wypada odpowiedzieć.

- Ta okolica - zaczął po chwili, dając reszcie czas na powrót do namiotów. - Zdaje się, że już kiedyś o niej słyszałem. To było w jakimś dokumencie... A może w poradniku turystycznym? Nie ważne. Tak czy owak, z tego co pamiętam, podobno gdzieś na terenie tego lasu znajdują się pozostałości jakiejś strzelnicy. Podobno w 20-leciu międzywojennym miały tu miejsca manewry wojskowe. Obóz ćwiczebny, czy coś w ten deseń. Carscy żołnierze potrzebowali swojego podwórka, toteż ten las, jak i największy szczyt liczący sobie 172m n.p.m. został poszarpany przez nasypy, wykopy, bunkry, czy chuj wie co tam jeszcze. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy natrafili na jakieś stare konstrukcje wojskowe - opowiadał spokojnie, co jakiś czas nad czymś dumając. - Ale, jak już wspominałem, to było dawno temu. Do tego czasu cały sprzęt został zabrany, albo rozkradziony, a konstrukcje zniszczone. Będzie fajnie, jeśli natrafimy chociaż na jakieś pozostałości, ale raczej nic imponującego.

No ładnie, teraz przez tego cholernego Wilka już nie zaśnie, bo dał mu dobry temat do rozmyślań. Będąc tutaj na miejscu, dawne historie wojenne rozpaliły w Piotrze ciekawość. Fajnie by było w przyszłości dowiedzieć się o tym więcej, a i może faktycznie znajdą ruiny tej strzelnicy? W końcu i tak nie mają tu za wiele do roboty.
 
__________________
"Pulvis et umbra sumus"
MTM jest offline