Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2013, 20:45   #42
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Dzięki Armiel i AJT
mam nadzieję, że do zobaczenia w innych sesjach

ps.
[media]http://www.youtube.com/watch?v=pm6df_SExVw[/media]

Cytat:
Napisał Proxy Zobacz post
Oho... Zaczyna się na pełnej kurtyzanie.

Ale przynajmniej piszę, bo pytanie mam! Widzę rzuty na jakieś testy... Możesz Anonimie coś powiedzieć jak to one działają? Bo tak trochę losowe numerki bez wtajemniczenia.
Jak pisałem w rekrutacji wszystko opiera się na rzutach podebranych z neuroshimy, ale z zupełnie innymi atrybutami/umiejętnościami - właściwie zrobiłem o wiele bardziej ogólnie. Testy działają tak:

1. Rzucam 3 k20.
2. Sprawdzam czy wypadło 1 lub 20.
a) Jeśli wypadło 1 to zmniejsza Poziom Trudności (PT) testu o 1
b) Jeśli wypadło 20 to zwiększam PT testu o 1
3. Odrzucam kość z największym wynikiem
4. Z pozostałych dwóch sprawdzam czy wynik kości o większej ilości oczek jest równy lub mniejszy niż PT testu - jeśli tak to sukces, jeśli nie to porażka.

Każdy z was miał dokładnie tyle samo punktów na wydanie do atrybutów. To je testuje się kościami. Te punkty zostały przydzielone do PT testu "Przeciętny". Są różne poziomy (w Łatwym dodaje się 2, w pozostałych odejmuje różne wartości) i je się testuje.

Umiejki odejmuje oczka od kości, robię to automatycznie. Odjęcie do "1" nie skutkuje jednak zasadą z powyższego punktu 2a. Tak samo nie można zdjąć pechowej dwudziestki z 2b.

W skrócie tyle. Może trochę skomplikowane, ale w sumie dla mnie najlepsze, bo:
1. Nie nudzi mi się rzucanie.
2. Los decyduje, ale raczej w stronę wygranej, a nie przegranej (odrzuca się kość o największej ilości oczek).
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 05-11-2013 o 20:51.
Anonim jest offline