Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2013, 18:04   #6
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Osobiście uważam, że mechanika Savage Worlds w niczym nie przeszkadza by rozgrywać na niej iście historyczne sesje. To, że w settingach oficjalnych twórcy starają się zwykle podkręcić świat, tak by działo się w nim coś naprawdę ciekawego (np. Weird Wars II gdzie walczysz przeciwko np wilkołakom, czy innym mutacjom stworzonym przez nazistów), nie przeszkadza to ani trochę by w sesjach pojawiały się prawdziwe sceny i postaci historyczne. Nikt nie każe udziwniać sesji, jak to w Savage Worlds, wszystko możesz, nic nie musisz a gra i tak jest fajna.

Jeśli jednak chodzi o to kiedy wprowadzać takie postaci, to warto wyczuć graczy moim zdaniem. Jeśli Twoi gracze jasno mówią, że kręcą ich klimaty wojny secesyjnej, czy Rzymskich podbojów, to nic nie stoi na przeszkodzie by wpleść w sesje parę historycznych postaci. Dobrze jest jednak z tym uważać, bo można trafić na zagorzalca który świetnie zna historię i będzie Cię ciągle próbował poprawiać co do tego jak to wtedy było Daj znać o jakie czasy historyczne Ci chodzi to spróbuje Ci polecić jakiś odpowiedni setting do tych realiów.

Cytat:
Dopiero teraz zauważyłem, że temat jest w dziale Savage World, a ten setting kojarzy mi się głównie z komiksowym i pulpowym podejściem do grania.
Może źle zrozumiałem zdanie, ale Savage Worlds to nie setting tylko uniwersalna mechanika. Settingi są do Savega które pozwalają grać w różnych światach i realiach. Od średniowiecznych rycerzy, przez modern fantasy aż po pełne S.F.

Cytat:
Mechanika i podejście do gry niespecjalnie mi się spodobało i tyle. Może jakbym zagrał byłoby inaczej. Kto wie.
Myślę, że to by zależało przede wszystkim od MG. Jeśli ktoś poprowadzi dobrze historię i ciekawie wplecie w to elementy mechaniczne to czasem największego przeciwnika można przekonać do mechaniki.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem