Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-11-2013, 21:20   #1
Terrapodian
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 191 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
Fantastyczni graficy, rysownicy...

Temat chciałbym poświęcić współczesnym grafikom, rysownikom i innym twórcom sztuki wizualnej, którzy sprawiają, że Wasza wyobraźnia jedzie na najwyższych obrotach, a poczucie połechtania gustu dobija do 20 mD (mega-Danto) - tematyka nie ma znaczenia, ale jako, że jesteśmy na forum blisko związanym z fantastyką, stąd rekomenduję trzymanie się równie blisko tego tematu (naturalnie to nie nakaz).
Pokażcie tutaj artystów, których twórczość już znacie i gotowi ją jesteście polecić (bez względu na ich popularność, znani conceptual artists też są pożądani), jak również zapraszam do wrzucania obrazów, bądź ich twórców, świeżo odkrytych, a wartych poznania.

Dyskusja akademicka na temat estetyki jest be-be-be, oczywiście nie zawsze, ale tutaj z pewnością. Dlatego możemy porzucić uznawanie czegoś za kicz (jak można nie kochać kiczu?), czy w ogóle jakąkolwiek dyskusję o sztuce i pozwolić jej przemawiać przez nasz mózg.

Styl - czy to komiksowy, groteskowy czy dążący do realizmu - to również nie problem. Dzielmy się wszystkim, co wypływa spod rąk rysowników, grafików etc.

(Wiem, że jesteście dorośli i w ogóle, a mi nie wolno czegokolwiek zakazywać, to miałbym jedną prośbę - gdybyśmy mogli ograniczyć Beksińskiego. W końcu wszyscy go znają i tak.)

Na początek rzucę linkiem takim ogólnym: sub-reddity z serii "Imaginary..." - ciekawe źródło "wymyślonych" potworków, postaci, a przy tym uczta dla oka i wyobraźni.

Kilka innych linków, deviantów na zaostrzenie apetytu też podam;

* Kekai Kotaki
* Liu Yang
* Peter Mohrbacher
* Chen Wei
* Bao Pham
* Szymon Biernacki
* Gorrem
* Jan Ditlev Christensen
* Ryan Church

Zapraszam do dzielenia się innymi twórcami.

 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem