Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2013, 11:07   #12
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Dziękuję za słuszne i ciekawe uwagi. Na razie wygląda na to, że są ludzie bardzo za albo bardzo przeciw, brak środkowych opcji

A przecież w wielu sesjach RPG, niezależnie od settingu, ów wątek (nazwijmy go roboczo "obyczajowym") występuje. W przerwach między ratowaniem świata i zdobywaniem kolejnych bogactw BG mają przecież czas na pielęgnowanie relacji między sobą, uczucia, emocje czy rodzinę. I nie piszę tu o jakiś teoriach, tylko sesjach rzeczywiście odbywających się na LI.

W takim razie może inaczej zadam pytanie: czy sesja obyczajowa, w której emocje i przeżycia nadal grałyby główną rolę, byłaby dla Was łatwiejsza do przełknięcia gdyby po prostu...zmienić dekoracje? Czyli nie opierać się na znanej nam rzeczywistości, tylko dodać jakiś element magiczny/fantastyczny?

Dobrym przykładem jest np. Haibane renmei, FLCL czy Nijchijou, albo twórczość Marka Huberatcha (np. Balsam długiego pożegnania). Jeśli ktoś nie znaju, to przykładem może być choćby "codzienne życie" w małej wiosce w Faerunie (gdzie Bohaterowie zaglądają tylko okazjonalnie, a życie toczy się swoim, utartym torem) czy szkoła z magią, wampirami i wilkołakami w tle (tak, wiem, jakie macie skojarzenia, ale myślałam tu o oWoD'zie) etc.

Co o tym myślicie? No i druga rzecz, która nasunęła mi się po pości panny kanny - czy taka sesja miałaby sens i udałaby się dla kilku graczy, czy obyczajówki "skazane" są na grę solową?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline