Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-12-2013, 12:07   #13
Ali
 
Ali's Avatar
 
Reputacja: 1 Ali jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwuAli jest godny podziwu
Ja na LI zawędrowałam przypadkiem (już sama nie wiem jak), będąc już wcześniej na dwóch (formalnie trzech, ale trzecie okazało się mocnym niewypałem) jednosettingowych forach - teraz już, niestety, jednym. Prawdę mówiąc, kiedy zobaczyłam LI i mnogość możliwości w jednym miejscu, to było dla mnie wielkie WOW
...ale jak teraz nad tym pomyśleć, to z początku za wielkiego szczęścia tu nie miałam. Dwie pierwsze sesje, na które się załapałam, upadły. Takie coś na jednosettingowcu nie mogłoby mieć miejsca (chyba, że pada całe forum, ale to dotyczy raczej małych, nowych PBFów), bo jeśli odpadnie nam MG - zastąpi go inny.
Drugim plusem jednosettingowców jest już wspomniana możliwość rozwoju postaci. Z jednej misji na drugą, a pomiędzy drink w barze - a czemuż by nie? "Wolny czas" naszej postaci kreuje nam jej charakter w równej mierze, co jej działania podczas ciekawszych akcji. Na wielosettingowcach mamy naszą sesję i nie ma czasu na takie popierdółki.
Ponadto na jednosettingowcu mogę zmieniać towarzystwo - to znaczy jedną sesję odegram z tym, drugą z tym, trzecią sama, a potem rzucę się w wir jakiegoś dużego eventu, w którym bierze udział wielu graczy.
A tam, mogę też poprosić MG, żeby mi poprowadził sesję w takim albo takim klimacie, gadaną albo strzelaną, a może w ogóle dotyczącą mojej przeszłości?

IMO jednosettingowce mają wiele zalet, ale warunek jest jeden: trzeba naprawdę lubić ów setting. Takie forum daje nam wtedy dłuższą i łatwiejszą możliwość uczestniczenia w danym świecie.

LI cenię za to, że co rusz widzę w rekrutacjach sesje, w których chętnie wzięłabym udział (i to wszystko pod jednym adresem www! szkoda, że czasu nie starcza ), będące jednocześnie mniej angażujące niż na forach monotematycznych - bo jak mi postać umrze, to nie będę tak płakała, bo w razie czego na moje miejsce wskoczy ktoś inny, bo... tak. A że lubię pisać KP, to nie jest dla mnie problemem tworzenie nowych postaci, tym bardziej, że przecież często można wykorzystać stworzoną już wcześniej kartę. Tylko właśnie... brakuje mi trochę tej więzi z postaciami
 
__________________
"We train young men to drop fire on people, but their commanders won't allow them to write "fuck" on their aeroplanes because it's obscene." Apocalypse Now
Ali jest offline