Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2013, 14:44   #1
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Który świat SF

Witam. Chciałbym w tym poście, a właściwie sondzie spytać was o wasze pewne preferencje. Od razu zaznaczam, że nie jest to zapowiedź żadnej sesji (mam ich już tyle, że i tak ledwo się wyrabiam), ale chcę sprawdzić co aktualnie najbardziej kręci ludzi w gatunku SF. Podzieliłem go na tylko kilka pod kategorii, jednak jeśli macie własne preferencje to piszcie śmiało.

Shadowrun
Świat SF/Fantasy. Przyszłość w której technologia jest bardzo zaawansowana, istnieje magia i rasy fantasy które są tak naprawdę mutacją człowieka.

Interface Zero
Rasy androidów, klonów, ulepszonych ludzi, hybryd ludzi i zwierząt (ogólne mutanty). Bardzo rozwinięta technologia i psionika.

Cyberpunk
Czysta supertechnologia bez magi, innych ras itp.

Terminator
Postaopkaliptyczny klimat przyszłości, gdzie istnieje zaawansowana technologia jednak ciężko ją zdobyć i ogólnie człowiek musi się skupić na walce o przetrwanie.

Zaznaczam przy tym, że Interface Zero jest bardzo szerokim settingiem Savage Worlds, dzięki któremu można prowadzić wszystkie rodzaje SF jakie tylko człowiek sobie wymarzy. Tutaj jednak postawiłem na najbardziej klasyczny wygląd tego settingu

Cała sonda będzie mi do tego jeszcze bardziej przydatna ponieważ zamierzam niedługo skupić się na jakiś czas na świecie SF i prowadzić w nim sesje Savage Worlds. Nie wiem jednak na jakim stylu rozgrywki się skupić. Puki co najbardziej pasuje mi Interface Zero z rasami fantasy i magią zamiast psioniki, jednak z drugiej strony magia działa bardzo podobnie, a na rasach fantasy zależy mi głównie przez wzgląd na fanów Shadoruna. Zdaje sobie sprawę, że Interface Zero jest dużo mniej znany, jednak gdyby okazało się, że dużo ludzi zna i lubi ten setting, to jak najbardziej prowadził bym go w czystej postaci. Posiada w sobie tyle elementów, że spokojnie wystarczy na każdy rodzaj sesji SF
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 18-12-2013 o 14:48.
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem