Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2013, 12:34   #14
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Byłem uczestnikiem kilku portali, które kreowały jedno konkretne uniwersum. Kilka ładnych lat na Fallathanie oraz krótsze okresy na może siedmiu, ośmiu innych. Przyznaję jednak, że guzik obchodziło mnie samo universum, za to korzystałem ze środków portalu oraz narzędzi na prowadzenie ukrytych sesji, czyli niedostępnych dla innych czytelników poza graczami. Był dla mnie to niewątpliwy, istotny plus. Były to jednak sesje niekiedy powiązane luźno, niekiedy w ogóle z danym universum. Lubię długie sagi, ale mogę mieć je równie na LastInn, zależy od raczej gracza oraz Gma. Tych wspomnianych sag jednak na owych portalach nie ma, albo przynajmniej, nie ma ich na takim poziomie literackim, jakiego bym oczekiwał oraz jaki jest standardem LastInn. Kompletnie nie interesują mnie jakieś punkty, poziomy czy cokolwiek. Są one z reguły sztuczne, nie odnoszące się kompletnie do umiejętności sesyjnych. Powiedzmy taki Fallathan pozwala na zdobywanie owych poziomów przez normalne komputerowe ubijanie potworów, inne niekiedy podobnie. Szczerze mówiąc taka zabawa kompletnie mnie nie interesuje, bowiem nie ma nic wspólnego z role playing. Przyznaję także, że zniechęca mnie mechanika portali, dopuszczająca jakieś starcia pomiędzy graczami, skryte ataki etc., czyli niejako wymuszająca na mnie jakieś działania, które kompletnie mnie nie obchodzą oraz przy których nie chciałbym uczestniczyć. LastInn zapewnia również lepszą weryfikację partnerów literackich. Biorąc bowiem pod uwagę liczbę ukrywanych dla standardowego czytelnika sesji na tamtych portalach, po prostu trudno weryfikować jakość literacką oraz solidność danej osoby, tudzież jakiś wspólny rytm, nadawanie na identycznych falach, które niezwykle pomagają wspólnej zabawie.
 
Kelly jest offline