Wątek: Sesja erotyczna
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2013, 14:01   #18
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Kilka wtrąceń ode mnie

Cytat:
Na koniec chciałbym zaznaczyć, że nie deklaruje się tutaj do prowadzenia takiej sesji (nie miał bym nic przeciwko ale brak mi na razie na to czasu).
To sprawia, że pytania powyższe tracą sens. MG zakładający sesję powinien mieć własną wizję jak ma to wyglądać, więc... osobiście zakładając takie coś, nie pytałbym się nikogo o zdania, wychodząc z założenia że zgłaszające się osoby wiedzą co chcą pakując się do sesji w której wyraźnie określam co będzie .

Cytat:
2.Jakie klimaty najbardziej Twoim zdaniem pasowały by do takiej historii, jakie chciał/chciała byś zobaczyć w takiej sesji (czysty romans, soft erotyka, hard, bdsm, inne?)
Klimat powinien być zarysowany przy rekrutacji przez MG i bynajmniej klimatem nie są poszczególne odmiany łóżkowych kombinacji, a bardziej nastrój i świat... Czy to mamy dekadencką Francję czy idylliczną leśną krainę z wieczną wiosną i polanami pełnymi kwiecia. Kwestia zabaw zależy od samych graczy i upodobań ich postaci. I BTW. nie wrzucałbym pełnego portfolio co która postać lubi, bo odkrywanie takich rzeczy jest częścią zabawy.

Cytat:
4.Jaka ilość graczy była by najbardziej optymalna oraz jaka równowaga płci?
Mit, bajka... postacie mogą się nie dotrzeć, równowaga płci może się pójść paść. Serio... nie mam nic gorszego niż bycie skazanym na BG które z jakiegoś powodu się nie podobają, ale z którymi trzeba romansować bo... są tylko oni.

Cytat:
5.Jaki Twoim zdaniem byłby najlepszy poziom fabuły do treści erotycznej w takiej sesji? Czy lepiej by było dużo wciągającej fabuły z akcentami erotycznymi, budowanie ogólnych relacji między postaciami itp. Czy raczej lepiej by było dużo konkretnych erotycznych scen, z lekką otoczką fabularną.
Nic na siłę. Nie ma nic gorszego dla zabicia nastroju, niż proste wymuszanie na graczach zachowań erotycznych. MG powinien kusić, nigdy narzucać.
No i sesja musi na czymś ciągnąć, przede wszystkim dlatego że erotyka to także emocje, a nie samo chędożenie.
Zaś emocje biorą się zdarzeń i fabuły, oraz interakcji postaci także poza-łóżkowych.

Cytat:
Jeżeli chodzi o podział płci to był to początkowo bezpiecznik który miał uchronić sesję przed zalewem samców. Mam złe doświadczenia przy próbie uruchomienia sesji ecchi która miła mieć w sobie wiele treści erotycznej. Dopiero przy drugiej rekrutacji zgłosiła się kobieta, a i tak facetów było chyba 6sciu (męskich postaci też) :P Sesja nie miała sensu.
Przyglądałem się tej rekrutce i sondzie i powód porażki tej sesji był prosty. JPCannon jako nie deklarowałeś tworzenia klimatu ecchi tylko dostosowałeś mechanikę tak by wymuszała takie zachowania na graczkach ( i tylko na graczkach). Nie wypaliła... bo... Nic na siłę.
Jaki ubaw miały by graczki ze stosownych opisów? Żaden.
Od MG zależy klimat, od MG zależy otoczka, od pomysłu MG zależy wiele...
I od tego kto by się za to brał zależałoby, czy ja bym się zaangażował w coś takiego. Nie każdy MG nadaje się do prowadzenia tego typu sesji.

Cytat:
Zamień koncept na fantasy D&D 3.5/PF i olej docka i masz mnie na pokładzie.
Kilkulinijkowa sesja erotyczna ... Zagrać to bym nie zagrał, ale jestem ciekaw jak by to wyglądało
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 20-12-2013 o 14:23. Powód: poprawki jak zwykle
abishai jest offline