Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2014, 14:28   #67
Fielus
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 1 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
Zmiennokształtni wędrowali od miasta do miasta. Tam, gdzie chcieli odpocząć, rozbijali obozowiska pełne namiotów skórzanych i prostych wigwamów. Byli jednak słabi i większość swoich potrzeb załatwiali w swej zwierzęcej formie. Jako zwierzęta polowali i gasili pragnienie. Niektórzy podróżowali tylko w zwierzęcej formie, inni zaszli tak daleko, że jako zwierzęta mieszali się z innymi bestiami, kopulując z nimi, lub przejmując ich stada.Takie postępowanie smuciło Astrahachiego, który obdarzając swoich wyznawców darem zmiennokształtności wystawił ich życia na działanie ociemniającego regresu.
Usiadł więc w Ostoji na swoim kamieniu medytacyjnym, w sercu swej domeny i zręcznymi palcami ulepił z traw i gliny nowe zwierzę. Miało cztery, silne nogi, każdą zakończoną dwoma silnymi, kostnymi kopytami. Mocną, jasną skórę pokrywało blade, miękkie runo, duże czarne oczy patrzyły inteligentnie, lecz groźnie. Głowę stworzenia wieńczyły dwa masywne rogi.
Astrahachi uśmiechnął się, lecz wiedział, że to nie wystarczy, by wyrwać plemiona zmiennokształtów z regresu.
Wejrzał więc na kilku, spośród swoich sług i poddał im pomysł schwytania żywcem i oswojenia kozłów, by uczynić je pomocnikami, wierzchowcami i zwierzętami jucznymi.
Do innych przyszedł, by obdarzyć ich umiejętnością wykonania broni, która na wielkie odległości mogła by zadawać śmierć, by lepiej polowali.
Jeszcze innym przekazał wiedzę, jak patrzeć w niebo i gwiazdy, by odkrywać swoje położenie i planować kierunek podróży.
Obdarzeni nowymi umiejętnościami zmiennokształtni unieśli się i dźwignęli z popiołów wszeteczności. Wykorzystując to, czego się nauczyli, oraz z pochwalnym śpiewem na cześć życia i wolności ruszyli przed siebie, umacniając swoją pozycję wśród trzech ras. Dar przemiany w zwierzę nadal był z nimi, przestali jednak wykorzystywać go, jako swój podstawowy atrybut.

Stworzenie mniejszego życia (Kozły Astrahachiego) - gratis.
Zwykłe koncepty (hodowla zwierząt, juczne zwierzęta, zwierzęta pod wierzch, astronomia) - łącznie 4 punkty.
Zaawansowany koncept (łuki i jak z nich korzystać) - 2 punkty.
Pozostały mi 2 PM.
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline