Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2014, 17:11   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Podpiszę się pod przedmówcami.

Primo: sesja PBF (w odróżnieniu) od realnej nie posiada komunikacji niewerbalnej. W Realu mogę wiele rzeczy po prostu zagrać – mam do dyspozycji gesty, mimikę, intonację głosu. Kermowe „smacznego” może być wypowiedziane tak, że wszyscy zrozumieją podtekst „a żebyś się udławił”. W PBF muszę to jakoś obejść, do dyspozycji mam przecież suchy tekst. Najprościej podając myśli postaci. Ponieważ:

Secundo: grafomania zobrazowania. Nie wszyscy władają takim warsztatem pisarskim, aby opisem zewnętrznym (czyli opisem behawiorystycznym) zastąpić opis przeżyć wewnętrznych. To sytuacja o której wspominał Behemot („zacisnął pięści aż zbielały” i nie wiadomo czy wkurzony, czy za potrzebą).

Tertio: Czas i przestrzeń. Zapis myśli jest dużo krótszy niż opisy zachowań. Tu trochę jesteśmy również przy „coś muszę napisać”. Naprawdę czasami ciężko z sztucznie rozdmuchanego opisu (gdzie cięcie ostrzem, a gdzie tańcząca na piasku Hawajka?) domyślić się o co autorowi chodziło i czego (tak naprawdę) dotyczy opis. Nie mówiąc już o tym, że czytanie grafomańskich kopii „Nad Niemnem” czy innych „Przeżyć Młodego Wertera” po prostu odrzuca na starcie.


Cytat:
Na żywo nie ma czasu na wewnętrzne monologi (chyba że ktoś pójdzie po chipsy), w ogóle nie ma czasu na różne rzeczy.
Jednak naprawdę nie są one konieczne ponieważ:
Cytat:
Gry rpg z założenia miały polegać na kontakcie drużyny twarzą w twarz. Liczą się w nich nie tylko deklaracje ale też wypowiadane opisy, mowa ciała,
Również bardzo często „kody wewnętrzne” – nawiązania i skojarzenia rozumiane przez graczy, a wynikające z kontaktów poza sesyjnych czy znanych im sytuacji.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem