Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2014, 11:05   #6
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Odpowiadając kolejno:
kannaŁ
Ad. 1 i 2
RPG bawię się od nastu lat. Ostatnim czasy sesje na żywo, to rzadkość, ale się jeszcze zdarzają. Głównie mistrzuje, więc doświadczenie jest
Jeżeli chodzi o pbf, to doświadczenie dużo mniejsze. Kiedyś w początkach internetu próbowałem się bawić, ale wtedy nikt nie bawił się w długie opis (może poza MG), były to krótkie deklaracyjne posty, więc to coś zupełnie inne niż na LI.
Forum obserwowałem i czytałem od jakiegoś czasu, aż w końcu postanowiłem spróbować i oto jestem.
Głównym powodem była chęć częstszego kontaktu z hobby i ludźmi z klimatu, że tak się wyrażę.
Z pisaniem nie mam problemów, więc chyba dam radę.
Ad. 3
Improwizacja jest potrzebna i każdy MG musi posiadać tą umiejętność, ale nie należę do ludzi, który przychodzą na sesje li tylko z pomysłem w głowie. Zawsze mam opracowaną przygodę lub kampanię, gdyż RPG dla mnie to tworzenie historii i opowiadanie ich. Bez scenariusza, to tylko taka zabawa w rycerzy i księżniczki. Niby fajne, ale to jednak nie do końca to czego szukam.
Jeżeli chodzi o tę sesję, to plan ma dość szczegółowy. Wiem, co chcę opowiedzieć i w jaką historię was wciągnąć.
W realu pewnie byłaby to sesja na 6-8h. Tutaj zależnie od tempa, pewnie co najmniej kilka miesięcy.
Ad. 4
Trudno powiedzieć, gdyż dopiero pierwszy raz spotkałem się wykorzystaniem tego narzędzia. W mojej sesji, jakiś jeden dialog powstał i pomógł w sesji, ale nie mam na razie zdania na jego temat.
Ponoć pomaga przy dialogach, ale ja nie mogę tego ocenić. Jeżeli wybrani gracze uznają, że jest on potrzebny, to nie ma problemu, będzie w sesji.

Brilchan
Sesja będzie bardzo luźna oparta o podręcznik. Wy, jako gracz tworzycie tylko śmiertelników. Nie określacie nawet ich śmierci. Tym zajmę się już ja.
Nie oznacza to, że nie będzie mieli wpływu na to, jak będzie wyglądać wasz upiór. Jego określenie i budowanie charakteru będzie miało miejsce już w trakcie sesji, poprzez wybory jakich będziecie dokonywać.

valtharys
Tempo to minimum jeden post na tydzień, choć wolałbym dwa. To jest jednak do dogadania. Jednak kolejka trwająca dłużej niż tydzień nie ma moim zdaniem sensu.
Będziecie grać duchami.
Tworzenie śmiertelników jest niezbędne, gdyż każdy duch miał przecież jakieś życie wcześniej. A wy będziecie tymi zawieszonymi pomiędzy światem materialnym, a rajem/bogiem/pustką.
 
Wojan jest offline