Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2014, 11:55   #8
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Brilchan masz schemat tworzenia postaci w pierwszym poście.
Kolejno:
- kim byłeś za życia;
- charakter/osobowość/nawyki/ maniery;
- przyjaciele/rodzina;
- wiara;
- problemy;
- przedmioty;
Napisz tyle ile uważasz za słuszne. Jak napisałem w pierwszym poście, wasze historia postaci, to podstawa do zbudowania waszego upioru i ważny element waszej duchowej egzystencji. Wasze postacie będą zawieszone pomiędzy światem materialnym, a piekłem/niebem/ostatecznym spełnieniem. Im więcej podasz szczegółów, tym lepiej dla ciebie, dla mnie i całej opowieści jaką będziemy tworzyć.
Przykłada, który podałeś to tak naprawdę wstępny szkic, który siłą rzeczy musisz rozbudować.
Dlaczego postać nienawidzi ojca? Czy tylko dlatego, że pił na umór? A może znęcał się nad nią i nad matką? Może obwinia go o chorobę i śmierć matki? Jaki jest stosunek postaci do alkoholu w ogóle? Jest abstynentką i namawia do tego innych? Czy może sama ma problem, który ukrywa przed światem?
Dlaczego postać zatraca się w pracy? Dlaczego jest samotna i miłość przelewa na bezdomnego kota?

Pytań jest wiele. Wypełnij szkic szczegółami, a stworzysz żywą postać. Jeżeli nie określisz takich podstawowych rzeczy, to ja będę miał więcej pola do interpretacji. A to niekoniecznie będzie musiało ci odpowiadać.

Wolałbym też abyście grali własną płcią. Jeżeli jednak uważasz, że wiarygodnie odegrasz kobietę, a nie będzie to tylko zamiana "byłem, na byłam", to nie ma problemu.
 
Wojan jest offline