Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2014, 15:09   #11
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Bądźmy szczerzy i uczciwi już któryś raz spotykam się z opinią że facet nie potrafi kompetentnie odegrać postaci kobiecej i jest to trochę krzywdzące dla męskiej populacji.

To prawda że nigdy nie będę kobietą ale nie będę też czternastoletnim hakerem o azjatyckich korzeniach, ponad stuletnim mnichem psionikiem, żołnierzem z PTSD czy ćpunem który uciekł z sekty.

Dla mnie RPG polega właśnie na odgrywaniu pewnego konceptu postaci. Domyślam się że niechęć do pozwoleniu BG na granie osobą odmiennej płci jest obawa że pójdzie utartą drogą i zrobi z niej albo prostytutkę famme fatal z czarnego kryminału, klona Larry Croft albo pójdzie w drugą stronę i będziemy mieli memeje czerpiącą garściami z tropes damsel in distress tak znienawidzonych przez sporo feministek obecnej fali.

Ja myślałem żeby stworzyć pełnowymiarową postać z emocjami zaletami problemami i wadami. Ale OK będzie to facet, już nawet obmyśliłem sobie jak to urządzić.

Daje tego posta żeby się sprzeciwić takiemu ograniczającemu podejściu do roli płciowych w RPG KP postaram się przesłać dzisiaj. Skoro ma być fabularna a nie kropkowana to pewnie pójdzie dużo szybciej
 
Brilchan jest offline